Шість стартапів індустрії безпілотних авто коштують понад мільярд

137
googleusercontent.com
Найдорожчим «єдинорогом» у галузі – $ 2 млрд – стала Velodyne LiDAR з Каліфорнії

В індустрії самокерованих автомобілів працює більше 240 стартапів, однак лише шість із них досягли на сьогодні статусу «єдинорогів», тобто коштують понад $1 млрд.

За даними Reuters, чотири компанії-мільярдера зареєстровані в Кремнієвій долині (Каліфорнія, США) і лише одна має не американську «прописку».

Найдорожчим стартапом сектора стала каліфорнійська Velodyne LiDAR. Бізнес вартістю в $2 млрд збирає лідари – лазерні радари, що дають змогу автомобілям без водія «орієнтуватися» у просторі. Почавши в 2007 році з виробництва аудіогаджетів, у 2010-му фірма стала партнером компанії Waymo (підрозділ Alphabet, виробник смарт-авто). У 2016-му Velodyne LiDAR залучила $150 млн інвестицій від китайського інтернет-гіганта Baidu і американського автохолдингу Ford.

Каліфорнія узаконила машини без водія

На другому місці – інженерне бюро Zoox із каліфорнійського Пало-Альто, яке оцінюють у $1,67 млрд. Лише на $8 млн від нього відстає ще один розробник радарів для безпілотних авто з Каліфорнії – Quanergy Systems ($1,59 млрд).

Лідари випускає і компанія LeddarTech з офісом у Квебеку, столиці однойменної канадської провінції, яка посіла четверте місце в рейтингу ($1,33 млрд). На п’ятій його сходинці – розробник програмного забезпечення, що базується неподалік Бостона (Массачусетс, США) – ClearMotion ($1,25 млрд).

Останнім у цьому списку є IT-стартап Nauto ($1,07 млрд), запущений два роки тому програмістами з Кремнієвої долини. Компанія розробила сервіс на основі технології великих даних, що розвиває «водійські навички» самокерованих машин.

Нагадаємо також, що у вересні Forbes визначив найкращого роботодавця серед 2000 найбільших компаній світу

 

Джерело: Reuters
Поділитися: