Що читають принцеси: 5 книг від Меґан Маркл

24357
commons.wikimedia.org
Книжки, що допоможуть стати кращою версією себе

19 травня увага світових медіа буде прикута до весілля принца Уельського Гаррі та американської актриси Меґан Маркл, яку журнал Time нещодавно включив до списку найвпливовіших людей світу.

Майбутня «принцеса» (насправді герцогиня) відома ще й своєю любов’ю до читання. Вона розповідала про літературу, що її надихає, у своєму профілі на Instagram, а у 2016-му у своєму блозі The Tig опублікувала список книг, які найбільше сприяли її становленню як особистості. На початку цього року вона видалила свої акаунти у соціальних мережах. Але її шанувальники завчасно взяли її поради на замітку.

«Маніфест мотивації», Брендон Берчард

The Motivation Manifesto, 2014

Один із провідних бізнес-тренерів з мотивації Брендон Берчард запевняє, що головна мета людства – це забезпечення особистої свободи всіх і кожного: емоційної, соціальної, фінансової, духовної тощо. І перешкодою на шляху до цього є, зокрема, й утиски з боку власного «я». Маркл переконує, що ця книга підкаже, як стати кращою версією себе: «Вас дратують невпевненість в собі та те, що ви постійно відволікаєтеся, – шум, що заважає реалізувати власний потенціал? Що ж, мене теж… Час сказати цьому маленькому викрадачу задоволення, щоб забирався геть із вашої голови».


«Коли дихання розчиняється в повітрі», Пол Каланіті

When Breath Becomes Air, 2016

Це надзвичайно прониклива автобіографія американського нейрохірурга індійського походження, у якого у віці 36 років діагностували рак легенів. Страшний діагноз змусив його подивитися на життя та смерть, а також на своє призначення зовсім по-іншому. Попри усвідомлення наближення кінця він не занепав духом і поділився своїми роздумами про те, що, на його думку, є по-справжньому цінним. Книга стала №1 у списку бестселерів The New York Times і була номінована на Пулітцерівську премію.


«Чотири угоди: практичний посібник із особистої свободи», Дон Мігель Руїс

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom, 1997

«Моя мама дала мені примірник цієї книги, коли мені було 13, але я до сих пір постійно повертаюся до цієї вже класичної праці Дона Мігеля Руїса про найпростіші шляхи до простого життя», – писала Маркл. Автор, якого часто порівнюють з контроверсійним Карлосом Кастанедою, популяризує мудрість тольтеків – індіанського народу доколумбової доби. Чотири угоди, про які він пише: добирати слова; не сприймати речі на свій рахунок; не бути самовпевненим; викладатися на повну в тому, за що берешся. Їх потрібно укласти із власною совістю.


«Хто вкрав мій сир?», Спенсер Джонсон

Who Moved my Cheese?, 1998

Спенсер Джонсон – американський лікар, консультант із управління та автор бестселерів. Ця його книга, що вже стала класикою свого жанру, – про те, як успішно пристосовуватися до змін без зайвого стресу. Вона була у програмі курсу з індустріальної інженерії в Північно-Західному університеті, де навчалася Маркл. «Спершу ця праця видалася дивною, але я врешті дізналася важливі речі про самодостатність і мотивацію, що слугують мені дороговказом для ухвалення рішень і сьогодні», – зазначає вона й називає цю книгу безцінною.


«Внутрішній спортзал: 30-денна розминка з укріплення щастя», Лайт Воткінс

The Inner Gym: A 30-day workout for strengthening Happiness, 2014

Викладач медитації з Каліфорнії, з яким особисто займалася Маркл, стверджує, що щастя – не наслідок досягнень, а результат зміцнення «внутрішніх м’язів». Його книга допомогла їй досягти душевного комфорту й інакше відчути час. Маркл зізнається, що спершу скептично закочувала очі, але зі здивуванням виявила, що щоденні вправи з концентрації уваги стали їй у пригоді.


За матеріалами Meghan’s Mirror

 

Читайте також: 5 книг від Емми Вотсон

Поділитися: