Що читає найбагатший: 5 улюблених книг Джеффа Безоса

3614
flickr.com
Про книги, які вплинули на стиль управління засновника Amazon

Спочатку була любов до книг. У 1994-му, працюючи на фірмі, що розробляла програмне забезпечення для Волл-стрит, 30-річний Джефф Безос сказав своєму босу, що хоче відкрити книжкову інтернет-крамницю. Той відповів, мовляв, гарна ідея, але тільки для того, у кого немає хорошої роботи. Молодик твердо вирішив: краще жалкувати про те, що зробив, ніж про те, чого не зробив, – і ризикнув, створивши Amazon.

У липні цього року його статки перевищили $150 млрд – рівень, якого поки що не досягнув жоден підприємець в історії людства.

Безос розповів CNBC про нон-фікшн книжки, які допомагали йому будувати свою бізнес-імперію.

11 правил життя Джеффа Безоса

Built to Last

«Построенные навечно» Джима Коллінза і Джеррі Порраса

Built to Last: Successful Habits of Visionary Companies, 1994

Ця книга бере за основу шестирічне дослідження практик та показників 18 американських бізнес-гігантів, серед яких, зокрема WalMart, Walt Disney та Boeing. Стенфордські економісти Джим Коллінз та Джеррі Поррас розповідають, чим ці компанії відрізняються від тисяч інших, які з’являються і зникають, що є запорукою їхнього розвитку та як вони дають раду численним викликам, пов’язаним з організацією роботи.


Creation: Life and How to Make It

«Творіння» Стіва Ґранда

Creation: Life and How to Make It, 2000

Стів Ґранд – комп’ютерний геній, який власноруч розробив революційну гру на основі біологічної та нейрологічної симуляції, що дає змогу створювати і розвивати істот. Вона порушує дуже важливе питання: що вважати штучним життям? Ця книга презентувала геть новий, як на свій час, погляд на віртуальний світ, беручи до уваги практичні, соціальні та етичні виміри проблеми.


«Маркетинг, основанный на данных» Марка Джеффрі

Data-Driven Marketing: The 15 Metrics Everyone in Marketing Should Know, 2010

Працівників Amazon привчають не бути голослівними і підкріплювати власні твердження переконливою статистикою. Ця книга пояснює, як використовувати дані для визначення найрізноманітніших параметрів успішності компанії – від задоволення клієнтів до ефективності маркетингових кампаній. Для цього професор Гарвардської школи бізнесу Марк Джеффрі пропонує послуговуватися 15 критеріями.


Чорний лебідь

«Чорний лебідь» Нассіма Ніколаса Талеба

The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable, 2007

Нормальне і звичайне мало чого можуть нас навчити. Саме непередбачувані події, які автор називає Чорними лебедями, відіграють вирішальну роль у нашому житті. Книга вчить бізнесменів, як прийняти невідомість і обернути її собі на користь. Автор – не якесь там патякало, а людина зі шкурою на кону, так би мовити. У 2008-му під час глобальної фінансової кризи він довів ефективність власної стратегії на практиці: доки інші потерпали від колосальних втрат, його фірма заробила півмільярда доларів.

Більше про книгу


Дилема інноваторів

«Дилема інноватора» Клейтона Крістенсена

The Innovator’s Dilemma, 1997

Завдяки цій книзі генеральний директор Amazon створив Kindle та платформу хмарних сервісів AWS. В ній американський вчений, бізнес-консультант, професор Гарвардського університету Клейтон Крістенсен вперше сформулював свою революційну теорію підривних інновацій – тобто рішень, котрі повністю змінюють ціннісний ландшафт ринку. The Economist включив цю працю до свого списку найважливіших в історії книг про бізнес.

Більше про книгу


P.S. Джеффу Безосу, до речі, найбільше до вподоби художня література. На його думку, саме вона вчить краще розуміти людей.

Поділитися: