Щастя є: 3 способи поліпшити ваше життя

236
Як взаєморозуміння у родині впливає на пам’ять і чому самотність погіршує життя

Що робить нас щасливими? Напевно, ви неодноразово задавали собі це питання. Гарвардські вчені знайшли на нього відповідь. Протягом 75 років вони досліджували життя найрізноманітніших людей з єдиною метою: зрозуміти, що насправді робить їх щасливими.

«Рік за роком ми спостерігали за життям 724 людей, задавали їм питання про роботу, особисте життя, здоров’я, не знаючи, якими будуть їх подальші долі. Після довготривалого дослідження нам стало чітко зрозуміло, що щасливішими та здоровішими нас роблять гарні відносини», – говорить на лекції TED психіатр та професор Гарвардської медичної школи Роберт Уолдингер.

Лектор розповів про три уроки щастя.

Урок перший: самотність вбиває. Люди, у яких сильний зв’язок із родиною, друзями та колегами, набагато щасливіше за тих, хто позбавлений спілкування з іншими. Стан самотності загалом погано впливає на життя. Ізольовані від суспільства люди частіше хворіють і, як правило, менше живуть.

Урок другий: конфлікти шкідливі для здоровя. Велика кількість друзів та знайомих не зробить вас щасливішими – важливо, щоб відносини були якісними. Життя у стані конфлікту шкідливе для здоров’я, а сприятливе душевне середовище є для нас захистом.

Урок третій: гарні відносини зберігають память. Прив’язаність до іншої людини та можливість покластися на неї у важкі часи довше зберігають пам’ять. При цьому гарні відносини не означають повну безхмарність. Люди можуть сваритися вдень та вночі, але доки вони відчувають підтримку одне одного, ці сварки не пошкодять їхній пам’яті.

Поділитися: