Щастя як запорука успіху: що робить людей щасливими

1441
www.vox.com
Здоров'я підвищує відчуття щастя, а наявність кількох дітей – не дуже

Щаслива людина – успішна людина. Дослідники Ада Феррер і Пол Фрайетерс провели дослідження, опитавши 7,5 тис. осіб за десять років, щоб визначити, що робить людей щасливими. Ось що вони дізналися.

Обчислення незліченного: «Формула щастя» Мо Гавдата

1

Здоров’я – ключ до щастя

Здорові люди відчувають себе набагато щасливішими. Відчуття щастя підвищується на 35%, коли здоров’я поліпшується на 1 пункт за десятибальною шкалою.

2

Багаті люди щасливіші

Людина має більше шансів стати багатшою, коли вона щаслива, ніж стати щасливою в процесі заробляння. Люди, які спочатку мають вдвічі більше грошей, відчувають себе щасливішими на 25%. Однак ті, кому довелося попрацювати, щоб збільшити дохід вдвічі, в середньому стають щасливішими лише на 10%.

3

Наявність постійного партнера

Щасливі люди мають більше шансів знайти постійного партнера. Водночас нещасливі люди лише частково покращать своє життя, коли знайдуть пару. Коли людина йде з одним партнером по життю, то вона відчуває себе щасливішою на 23%, але, знаходячи його, відчуває лише на 7% більше щастя.

4

Діти

Більшість людей з двома і більше дітьми говорять, що відчувають себе менш щасливими. Парадоксально, але в родині з дітьми рівень щастя на 14% менший, ніж у бездітних пар. Водночас народження нових дітей не робить їх нещаснішими. Вочевидь у сім’ї з дітьми є й інші причини для нещастя.

5

Внутрішня гармонія

Автори роблять висновок, що особисті якості людей впливають не лише на їхнє відчуття щастя, а й на ситуацію на роботі й у сім’ї. Не можна судити про те, що саме робить людей щасливими, у відриві від їхньої особистості.

Здавалося б, державу можна зобов’язати створювати умови, щоб громадяни були щасливі й відчували інтерес до того, що приносить щастя. Але автори дослідження стверджують, що набагато важливішим є інше: як державна політика впливає на риси характеру громадян.

Завершується дослідження досить несподіваним висновком. Громадяни «сучасної держави» мають більш високий рівень щастя, ніж в інших країнах – тому що вони зростають в атмосфері оптимізму й усвідомлення контролю над власним життям. Спокійна впевненість у власних силах робить таких людей набагато щасливішими, ніж громадян тоталітарних і недемократичних держав.

Щастя є: 3 способи поліпшити ваше життя.

Щасливе життя: воно набагато ближче, ніж здається.

Поділитися: