Щасливе життя: воно набагато ближче, ніж здається

991
Shutterstock
Досить чекати ідеального щастя або величезного успіху. Бути задоволеним життям можна вже зараз

Постійно читати поради щодо прокачки життя стомлює, пише видання Inc.com. Мало того, що доводиться гнатися за матеріальними благами та підштовхувати себе вчитися і рости, нас бомбардують порадами про те, як бути реалізованим, усвідомленим, при цьому не відмовляючись від своєї вразливості, а ще – встигати приділити час хобі та спорту.

Якщо дотримуватися всіх цих порад одночасно – життя стає по-справжньому важким. Не дивно, що багато хто з нас вважають себе невдахами і не відчувають, що живуть гарним життям. Але можливо проблема не в ваших досягненнях. А в ваших очікуваннях. Нове дослідження, проведене вченими Квінслендського університету (Австралія), дозволяє зробити припущення, що щасливе життя, якщо правильно розуміти, що це для вас, – не так вже й далеко.

У людей дивно скромні поняття про гарне життя

Видається логічним припустити, що якщо у людей буде можливість прокачати всі аспекти життя до максимуму, наприклад відчуття задоволення, рівня інтелекту або особистої свободи, – то саме до максимуму все і прокачають. Але фактично люди по всьому світу прагнуть до помірніших рівнів тих чи інших своїх рис.

Навіть із пігулкою для молодості люди не хочуть жити вічно
Навіть із пігулкою для молодості люди не хочуть жити вічно. Shutterstock

У дослідженні, опублікованому в журналі Psychological Science, психолог Метью Хорнсі та його колеги з Квінслендського університету проаналізували дані близько 2400 осіб з Австралії, Чилі, Китаю, Гонконгу, Індії, Японії, Перу, Росії та США.

Учасники заповнювали опитувальник рідною мовою, в котрому вказували, який вони б хотіли ідеальний рівень інтелекту, як довго вони хотіли б жити у звичайних умовах і якщо б вони могли прийняти таблетку для збереження вічної молодості.

І що відповіли люди? Велика частина з них хотіла б жити 90 років, що не так уже й далеко від середньої тривалості життя людини. А якщо взяти таблетку «молодості» – 120 років. Що стосується рівня інтелекту, середній бажаний показник IQ був 130. Тобто люди хочуть бути кмітливими, але не геніями.

Результати дослідження дуже здивували вчених Квінслендського університету. «У людей дивовижно скромне розуміння ідеалу. Люди хочуть відчувати позитивні якості життя 75% часу. І цього буде достатньо. Люди не виключають і темні сторони життя», – зазначив Метью Хорнсі. Повторне дослідження ще 5650 учасників у 27 країнах дало такі самі результати.

Проблема не у вашому житті, а в рівні амбіцій

Які висновки можна винести для себе з цього дослідження, крім підглядання за надіями інших людей? Тим, у кого вже є досить здорові очікування або тим, хто стоїть перед серйозними викликами і хто дійсно ще далекий від ідеального життя, – майже ніякі.

Але багато хто з тих, у кого є відчутний рівень фінансової безпеки, гарне здоров’я і можливості розвитку, – все одно залишаються незадоволеними своїм прогресом і постійно порівнюють себе з нереалістичними стандартами.

Нереалістичні очікування заважають насолоджуватися життям зараз
Нереалістичні очікування заважають насолоджуватися життям зараз. Shutterstock

Для таких людей це дослідження – як дзвінок будильника, котрий сигналізує, що проблема не у вашому житті, а в надмірних амбіціях.

Один зі способів досягти хорошого життя – це визначитися, що хороше життя означає конкретно для вас

Хіба не добре, що люди щосили прагнуть робити неймовірні речі? Звичайно добре. Хіба не похвально ставити високі цілі в житті? Без сумніву. Але навіть якщо ви підштовхуєте себе до того, щоб створити чудовий бізнес або до досягнення іншої непересічної мети, вам, ймовірно, варто пам’ятати і про те, що для того, щоб бути задоволеним життям, це все не є обов’язковим.

На думку вчених і звичайних людей, помірні амбіції можуть як раз і стати достатнім ідеалом. І можливо саме завдяки цьому ви станете щасливішим і розсудливішим. Відмова від нереалістичних амбіцій не робить вас тим, хто «не дотягнув до рівня». Це робить вас мудрим.

Поділитися: