Шеріл Сендберг: формуйте власний голос, а не бренд

234
fortune.com
Виконавчий директор Facebook про те, як побудувати осмислену й успішну кар'єру

Зараз Шеріл Сендберг відома як одна з найуспішніших топів Кремнієвої долини та чемпіонка серед працюючих жінок. Проте, коли вона приїхала до Каліфорнії в 2001-му після 5-літнього стажування в Казначействі США, її не зустріли з відкритими обіймами.

«Усі найцікавіші речі відбувалися в Кремнієвій долині, тому я і хотіла там працювати, – згадує Сендберг. – Але тоді тільки-но луснула перша технологічна бульбашка і знайти хорошу вакансію було дуже складно». Але Сендберг все ж знайшла роботу і не будь-де, а в Google.

hyser.com.ua

До 2008 вона вже стала віце-президентом з міжнародних он-лайн продажів і оперативної діяльності корпорації. Втім Марк Цукерберг зумів її переманити у Facebook на посаду виконавчого директора (COO).

У 2013 році Сендберг стала популярною авторкою книги Lean In: Women, Work, and the Will to Lead.

До травня 2015 року життя Сендберг було схоже на казку, доки її чоловік раптово не помер.

«Коли Дейв помер, я не думала, що взагалі буду на щось здатна. Я ледь могла приходити на роботу і не плакати. Я була матір’ю двох сумуючих дітей», – розповідає  вона.
Сендберг вилила своє горе в другій книзі Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy. Книгу було написано в співавторстві з професором Вортонської школи бізнесу Адамом Грантом.

Мрійте надовго, плануйте короткостроково

Не намагайтеся спланувати повністю свою кар’єру від початку до кінця, рекомендує Сендберг. Якби вона так робила, то пропустила можливості, що відкрилися у Google та Facebook. Почнемо з того, що коли вона закінчила Гарвард, інтернету ще не існувало.

У вас повинна бути дійсно крута довгограюча мрія і короткостроковий план

«Якщо намагаєшся планувати кар’єру повністю, буде нудно. Ви пропустите  усе цікаве, тому що не все ще винайшли. У вас повинна бути дійсно крута довгограюча мрія і короткостроковий план».

«І цей план не повинен фокусуватися на досягненнях, особливо на самому початку кар’єри. Там має йтися про те, як ви допомагаєте іншим людям досягнути їхніх цілей та чому ви у процесі навчитеся. Ви інвестуєте в себе. В успіх своєї команди», – ділиться Сендберг.

Знайдіть свій космічний корабель

Не шукайте просто роботу. Шукайте організацію з місією, яка щось значить для вас, переконує Сендберг.

«Коли я нарешті знайшла роботу в Google, у мене було відчуття, що це неправильне місце роботи. У мене був список критеріїв до роботи, і крім любові до компанії, робота в Google не відповідала жодному з них», – згадує Шеріл. Тоді вона показала свій список критеріїв СЕО Google Еріку Шмідту.

vileine.com

«Ерік подивився на мій список і сказав:
«Тобі подобається наша місія. Google – космічний корабель. Коли тобі пропонують в ньому місце, ти не питаєш, де саме будеш сидіти.

«Робота, яка у мене була в Google і Facebook була менш відповідальною, ніж будь-які інші пропозиції по роботі, які я отримувала. Але вони привели до набагато більших можливостей», – говорить вона.

Засукаєте рукава і не бійтеся забруднити руки

Коли у вас з’являється робота, працюйте наполегливо.

«Немає ніякої заміни наполегливій праці. У мене є постер в офісі від засновника Starbucks Говарда Шульца. На постері зображені дві брудні руки. Під ними написано, що майбутнє належить тим, хто працює, засукавши рукава і не боїться забруднити руки. Гарантую, ви зможете зробити що завгодно», – радить Шеріл Сендберг.

Справжня мета важкої праці – не особисті досягнення, а внесок в організацію.

«Я бачу надто мало людей, які приходять і запитують, що вони можуть зробити для компанії, – говорить вона. – Запитайте, що ви можете зробити. Я обіцяю, у вас з’являться ментори, спонсори, просування. Ви будете отримувати можливості згідно з вашим внеском».

Будьте голосом, а не брендом

Шеріл Сендберг вважає, що розвиток особистого бренду – погана ідея.

«Люди – НЕ бренди. Бренди – це те, що потрібно продуктам. Їх потрібно чітко і акуратно упакувати. Люди не такі, – каже вона – «Хто я? Я – виконавчий директор Facebook, компанії, в яку вірю. Я автор. Я мама. Я вдова. На якомусь рівні у мене все ще розбите серце. Я подруга, я сестра. Я – безліч хаотичних складних речей. У мене немає бренду, але у мене є голос».
Зосередьтеся на розвитку власного голосу. Розуміння того, що саме важливе для вас і бажання використовувати свій голос для цієї цілі – неймовірно цінні.

wkvedu.com

«Якщо ви робите це, щоб розвинути особистий бренд, це порожньо і егоїстично. Але якщо ви робите це, тому що ви хочете щось змінити в цьому світі, тоді у вашому голосі буде цінність, глибина і цілісність», – запевняє Шеріл Сендберг.

За матеріалами Gsb.stanford.edu

Поділитися: