Шеф мрії: 5 книг, що навчать керувати компанією

266
Shutterstock
Чому ідеальність – це міф та як поставити творчість на конвеєр

За даними дослідження American Institute of Public Opinion, 60% працівників відчувають себе нещасними через нестерпних босів. А 69% опитаних порівняли своїх керівників з маленькими дітьми, яким до рук потрапила влада. Цікаво, що не всі начальники заперечують свої помилки. Наприклад, за даними дослідження компанії DDI, 64% менеджерів визнають, що вони повинні працювати над своїми управлінськими навичками.

K.Fund Media пропонує п’ять книг з менеджменту, що допоможуть вам стати хорошим керівником.

«Переможець», Джек Велч, Сюзен Велч

«Наш Формат», 2017

Джек Велч – легенда світового бізнесу. Протягом 40 років він очолював компанію General Electric та збільшив її капіталізацію з $13 млрд до $400 млрд. Після виходу на пенсію Велч почав читати лекції для бізнесменів, в яких розповідав, які управлінські рішення допоможуть досягнути успіху. У 2001 році разом зі своєю дружиною він написав книгу «Переможець». Робота Велча – це практичні поради для босів та історії із власної бізнес-кар’єри. Остерігайтеся тих, хто заробляє на тому, що переконує інших: «Гроші – не головне!», пише автор. Поради від Велча набули шаленої популярності, а книга стала бестселером Wall Street Journal та New York Times.


«5 вад у роботі команди», Патрік Ленсіоні

КСД, 2017

Взаємна недовіра, невимогливість, безвідповідальність, боязнь конфлікту і байдужість до результату – п’ять головних вад у роботи будь-якої команди. Про це у своїй книзі розповідає експерт з менеджменту, що консультує такі компанії, як Microsoft та Visa Group –  Патрік Ленсіоні. Книга складається з двох частин. У першій розповідається вигадана історія високотехнологічної компанії, де наглядно показані всі п’ять вад у роботи команди. Друга частина – детальний аналіз та план вирішення командних проблем. Бізнес-роман від Ленсіоні став бестселером New York Times, Business Week, Wall Street Journal та USA Today.


«Ідеальний керівник. Чому ним не можна стати і що з цього випливає», Іцхак Адізес

«Альпіна паблішер», 2016

Ідеальність – це міф. У цьому переконаний гуру менеджменту Іцхак Адізес, що працює радником у найбільших комерційних і державних організаціях. Наприклад, методи Адізеса застосовують Coca-Cola, Bank of America, Volvo та Visa Group. На думку автора, керівнику важливо пам’ятати, що кожен з нас не ідеальний. Після прийняття цих простих істин справи у будь-якої компанії підуть краще. Також багато уваги Адізес приділяє темі мотивації працівників. Суть мотивації в тому, щоб змусити іншого зробити щось добровільно, пише автор. Його книги перекладені 30 мовами, а сам Адізес входить до рейтингу «100 найкращих консультантів у сфері лідерства» видання Executive Excellence.


«Корпорація геніїв. Як керувати командою творчих людей», Ед Кетмелл

«Альпіна Паблішер», 2015

Ед Кетмелл – засновник і голова анімаційної студії Pixar. У книзі «Корпорація геніїв» Ед розповідає, як йому вдалось зробити майже неможливе – поставити творчість на конвеєр. Наприклад, всі аніматори у компанії повинні прикрашати свій робочий простір. «Тому я не дивуюсь, коли бачу в офісі дорослого чоловіка, що сидить всередині рожевого будиночку з мініатюрними люстрами», – пише Кетмелл. Також засновник Pixar ділиться історією становлення своєї компанії. Навіть без великих бюджетів можна створити мультиплікаційний хіт, найважливіше – це правильна команда, зазначає автор. Робота Кетмелла стала бестселером New York Times та книгою року за версією Huffington Post.


«Величні за власним вибором», Джим Коллінз

«Наш Формат», 2014

Джим Коллінз – один із найпопулярніших у США бізнес-консультантів. У 1995 році він заснував лабораторію менеджменту в місті Боулдер. Вже протягом 25 років Коллінз займається освітою топ-менеджерів та власників провідних світових компаній. У 2011 році він написав книгу «Величні за власним вибором», де розповів чому одні компанії процвітають в умовах економічної нестабільності і навіть хаосу, а інші гинуть. На думку автора, причина – у професіоналізмі керівників. Найкращі лідери не відрізняються готовністю ризикувати або креативністю – вони дисципліновані, в більшій мірі покладаються на досвід і параноїдально перестраховуються, пише автор. Робота Коллінза перекладена 35 мовами, а її загальний тираж склав майже 4 млн екземплярів.

Поділитися: