Шалом, єдинороги: як в Україні побудувати стартап-екосистему за принципами Ізраїлю

252
youtube.com
СЕО IATI Карін Майєр Рубінштейн про розвиток більш ніж 20 ізраїльських єдинорогів і про те, як виростити власного

Стартапи-єдинороги – це компанії, ринкова вартість яких оцінюється у $ 1 млрд і більше. Стати єдинорогом – мрія практично кожного стартапера. Але як перетворити крихітну компанію,  що бореться за виживання, у впевнений бізнес, мало хто знає. Серед цих небагатьох – стартап-екосистема Ізраїлю, яка вже створила понад 20 єдинорогів і продовжує розвивати нові проекти. Обсяг цих інвестицій у стартапи минулого року склав близько $ 5,8 млрд. Майже 70% цих єдинорогів з’явилися 2-3 роки тому. Загалом, ізраїльська екосистема налічує приблизно 5 тис. стартапів і є другою за розміром в світі після США.

K.Fund Media поспілкувався з СЕО асоціації IATI (що об’єднує понад 700 компаній Ізраїлю в сфері hi-tech, life sciences, венчурні фонди тощо) Карін Майєр Рубінштейн та дізнався, як працює екосистема Ізраїлю і що може допомогти українським компаніям виплекати свого єдинорога.

У екосистему Ізраїлю активно вкладають і підприємці, і уряд країни, і навіть її армія

Найвідоміший підрозділ ізраїльської розвідки Unit 8200 – один з найважливіших стовпів стартап-спільноти. Ізраїльтяни, що служили в цьому підрозділі, знають технології настільки добре, що після завершення служби засновують власні компанії.

Джерело: Israel Advanced Technology Industries (IATI)

Венчурний капітал Ізраїлю вимагає високого рівня підготовки від стартапів. Це дуже професійна спільнота. Ви повинні прийти з готовим проробленим планом конкретних дій, якісним продуктом або технологією. Якщо ви готові не на належному рівні – дорога вам закрита. У вас не буде другого шансу справити перше враження.

Постійна загроза призводить до більшого рівня усвідомленості та мотивації

Військова ситуація не заважає Ізраїлю створювати компанії, що процвітають. Постійна загроза призводить до більшого рівня усвідомленості та мотивації.

В Ізраїлі хороша армія та відмінна поліція. Та й інвестори стають мудрішими. Простих екзитів їм вже замало.

На думку Карін Майєр Рубінштейн, в Україні є одна з важливих умов для розвитку власної екосистеми. «У вас відмінні люди. Вони розумні, мотивовані та готові працювати, товариські та йдуть на контакт. Можливо, це не є неочевидним для самих українців. Але такі люди є далеко не в усіх країнах. І це хороший старт для процвітання», – говорить Рубінштейн.

Джерело: Israel Advanced Technology Industries (IATI), сайти компаній

Українські стартапи можуть використовувати кращі практики Ізраїлю та навіть спробувати виростити свого єдинорога.

«Я сама не створила жодного єдинорога. Але постійно спілкуюся з їх творцями в рамках асоціації і бачу, як розвиваються ці компанії. Тому можу говорити від імені їх власників», – каже Рубінштейн. Ось її рекомендації.

1

Запасіться терпінням. Надовго. Створення єдинорога – це тривалий процес. Це не історія на два роки з подальшим екзитом.

2

Думайте у довгостроковій перспективі.

3

Людський капітал – це все. Інвестуйте ресурси: гроші, час, зусилля – у співробітників. Наймайте кращих фахівців.

4

Інвестори компанії мають бути готові до кількох раундів інвестування та тривалих термінів окупності. Фактично, у компанію необхідно вкладати гроші доти, доки вона вже не матиме у цьому потреби.

5

В основі стартапа має бути цікава технологія, яка дійсно щось змінює.

 

Вам буде цікаво «Переселення: один із трьох єдинорогів тепер народжується у Китаї» 
Поділитися: