СЕО Microsoft Сатья Наделла: штучний інтелект покликаний допомагати людям, а не заміняти їх

140
CNBC.com
У своїй книжці Hit Refresh він стверджує, що розкрити повну силу ШІ складніше, ніж вперше висадитися на Місяці

Переваги штучного інтелекту (ШІ) мають бути використані для того, щоб навчити людей і машини працювати разом, а не створювати між ними конкуренцію, – пише СЕО Microsoft Сатья Наделла в своїй новій книжці Hit Refresh.  Це стосується всього: від гри в шахи до робочих місць. На думку Наделла, корпораціям варто зосередитися на поліпшенні можливостей людини за допомогою ШІ замісто того, аби шукати способи замінити людей. Як приклад він наводить проект Microsoft, що використовує компютерний зір для допомоги незрячим користувачам.

«Ми мусимо мати більше прикладів такого штибу», — каже Наделла, й додає, що розробка подібного рівня ШІ вимагає багато зусиль, майже таких самих, які потрібні були науковцям для запуску першого космічного корабля на поверхню Місяця.

«Повстання машин: чи варто побоюватися, що штучний інтелект захопить світ» 

Він закликає великі впливові корпорації об’єднатися для співпраці з метою розробки більш функціонального ШІ та радить зосередитися на технології, яку можна використати для зростання економіки. При цьому, на думку СЕО Microsoft, необхідно слідкувати за тим, щоб матеріальні блага, що виникають від цього, розподілялися рівномірніше.

Поширення ШІ вимагає зміни фокусу освіти, попереджає Наделла.

Необхідно буде навчати використовувати ШІ в школах, а також формувати нові навички у співробітників, яких замінили.

«Давайте створювати робочі місця майбутнього, – каже Наделла в інтерв’ю. – Можна розробити стратегію формування зарплат для подібних робочих місць».

Як раніше писав K.Fund Media, Ілон Маск, Білл Ґейтс і Стівен Гокінґ певні, що розвиток ШІ призведе до кінця світу. Засновник Facebook Марк Цукерберґ не настільки категоричний. Він наполягає, що будь-яку технологію можна використати для втілення як чогось хорошого, так і навпаки.

Вам буде цікаво прочитати «Самі винні: чому люди бояться повстання роботів»

Поділитися: