Сенатори і правозахисники вимагають від Google пояснень щодо запуску пошуковика з цензурою в Китаї

237
www.reuters.com
Понад 1 тис. співробітників, 6 американських сенаторів і 14 об'єднань із захисту прав людини вимагають від компанії пояснень

Співробітники корпорація Google і американські законодавці офіційно вимагають від пошукового гіганта пояснень щодо запуску пошуковика Dragonfly з цензурою в Китаї, повідомив Reuters.

Понад 1 тис. співробітників Google, 6 американських сенаторів і щонайменше 14 організацій із захисту прав людини надіслали листа пошуковому гігантові з вимогою пояснити свої плани.

Google пригальмував розробку Dragonfly після розголосу

Рішення Google запустити пошуковик у Піднебесній означає його згоду з цензурними обмеженнями китайського уряду, які суперечать праву на свободу слова і політичних поглядів.

«Google не повинен допомагати боротися зі свободою слова і політичним інакомисленням в Китаї», – написав у своєму Twitter колишній співробітник Google Джек Полсон.

Він наголосив, що пішов з компанії на знак протесту проти недотримання пошуковим гігантом всіх норм щодо захисту прав людини в інтернеті під час розробки пошуковика.

Сам Google може відповісти на питання законодавців вже 26 вересня, коли звітуватиме про конфіденційність перед Сенатом США.

Нагадаємо, що пошуковик Google заблокований у Китаї з 2010 року.

Як ми вже писали, Google персоналізує пошук подій за інтересами користувачів.

Google відстежує місце розташування користувачів без їхньої згоди.

Поділитися: