Секрет Starbucks: 7 бізнес‑правил Говарда Шульца

11564
zig.com
СEO Starbucks йде у відставку. Ми публікуємо правила, які дозволили йому перетворити невелику компанію в світову мережу кав'ярень

Вчора глава правління мережі кав’ярень Starbucks Говард Шульц оголосив, що йде у відставку.

K.Fund Media підібрав його бізнес-принципи, які характеризують Шульца і як людину, і як менеджера.

1

Людей потрібно надихати

У 2008 році Шульц повторно став СЕО Starbucks. І він став головним модератором на чотириденній конференції в Новому Орлеані для 10 тис. менеджерів. Його метою було надихнути своїх підлеглих, тому що компанії мають потребу в людях з інтуїтивними навичками лідерства. Він успішно доніс свій посил, і управлінська команда стала енергійною, як ніколи.

Говард Шульц
Fortune

«Один з фундаментальних аспектів лідерства – здатність викликати довіру та створювати впевненість у інших, коли ви самі відчуваєте себе невпевнено», – зазначає екс-глава правління.

2

Надання продуктів і послуг має бути послідовним

У Starbucks більше ніж 22 тис. магазинів по всьому світу, але куди б ви не потрапили – в Нью-Йорці або в Сеулі ви завжди отримаєте незмінно прекрасний смак мак’ято або капучино. Пріоритетом Шульца завжди було – надання найкращого сервісу клієнтам і єдиного стандарту якості продуктів.

Історія Starbucks: як сила любові перетворила локального гравця на світового лідера

3

Турбота про співробітників

Шульц намагався прислухатися до потреб співробітників. Мова йде не тільки про бонуси, пільги. Так, надання медичного обслуговування дозволило компанії завоювати довіру співробітників. А після опублікованого в The New York Times розгромного інтерв’ю співробітниці мережі щодо робочого графіка, він не оголосив їй догану, а вислухав побажання та скорегував робочі години.

4

Заохочення різних культур і заохочення розмаїття

Кожна з кав’ярень спроектована з урахуванням особливостей країни, це ж саме можна сказати і щодо дизайну інтер’єру. Команда Starbucks працює з постачальниками з різних країн світу, включаючи Африку, Азію, Індію.

Говард Шульц
Insider.pro

«Я хотів створити таку компанію, в якій мій батько ніколи не працював, де співробітників цінують і поважають незалежно від походження, освіти та кольору шкіри», – сказав Шульц.

5

Місія на першому місці

В інтерв’ю Опрі Вінфрі Шульц сказав, що любить каву, але це не основна причина, чому він обрав цей бізнес. Він хотів побудувати компанію, яка б поважала гідність кожного.

Місією він бачив надання людям простору для спілкування, дружніх зустрічей, а не просто створення чергового кафе, де можна перекусити і випити кави.

«Starbucks не просто пропонує найкращу каву, ми створюємо спільноту, місце, де люди можуть збиратися разом, спілкуватися, відкривати нові можливості. Ми хочемо захоплювати і дивувати наших клієнтів, і постійно шукаємо інноваційні шляхи для цього», – зазначає Шульц.

6

Партнерство – це важливо

З правильними партнерами набагато легше досягти успіху та впізнаваності бренду. Зараз мережа кав’ярень співпрацює з Apple, надаючи клієнтам можливість завантажувати плейлисти Starbucks з iTunes. Партнерство з Barnes and Noble дає можливість клієнтам купувати книги та  насолоджуватися читанням за горнятком кави.

Говард Шульц
businesswire.com

7

Клієнти та співробітники – стовпи бізнесу

Барісти Starbucks знають уподобання всіх постійних клієнтів кав’ярень. Це дозволяє їм почуватися бажаними гостями. При виникненні непорозумінь в процесі обробки замовлення, співробітники завжди йдуть назустріч побажанням клієнтів.

Шульц вірить, що у співробітників маса відмінних ідей і завжди прислухається до них. Цей принцип привів до створення frappuccino – холодної кави, яку винайшов один з працівників мережі.

Вам буде цікаво: 11 правил життя Джеффа Безоса

 

Джерела: theamericangenius, linkedin, josephchris

Поділитися: