Джентльменський набір: як Regata Club підкорила чоловіків

331
K.Fund Media
Олександр Матяш та Євген Алексєєв створили успішний преміум-бренд чоловічої білизни та шкарпеток

Думка про те, що в Україні треба створити преміум-бренд чоловічої білизни, в Олександра Матяша з’явилася спекотного літнього дня, коли він у повному бойовому спорядженні вартував на блокпості в зоні АТО. Стояти під донбаським сонцем у бронежилеті, касці, куртці та берцах було важко, але найбільших страждань завдавала білизна:

«Натирало все, хто б що не вдягав – борцовки, плавки, трикотажні сімейки», — згадує Олександр.

Тоді він зателефонував своєму другові дитинства Євгену Алексєєву та запропонував шити чоловічу білизну. Коли Олександр демобілізувався та повернувся до Києва, друзі заснували бренд Regata Club.

Другий підхід

Алексєєв та Матяш вже випробували свої сили в бізнесі: кілька років тому вони продавали деталі великотоннажного транспорту.

Річний обіг становив шестизначні суми

Але й «відкати» для начальників столичних депо теж були чималими  – до 40% від суми угоди.

«Одні відкати були адекватними, сума інших в багато разів перевищувала наші спільні прибутки. Цей бізнес ми закрили 2015 року, та в Києві досі є тролейбуси, які не виходять на маршрути через те, що ми відмовилися давати хабарі та не продали деталі для їх ремонтування», — зізнається Матяш.

Нову справу запускали в більшій мірі за рахунок коштів, відкладених Олександром на купівлю квартири.

«Ми домовилися з Євгеном: якщо я загину в АТО, ці гроші будуть витрачені на утримання моїх дітей. Але якось обійшлося», — згадує він.

 

K.Fund Media

У текстильний бізнес на старті вклали $7000. Частину грошей витрачено на реєстрацію торгової марки, адміністративні витрати склали $600, а $4000 витратили на купівлю тканини у Туреччині та пошиття першої партії чоловічих трусів (близько 500 пар).

Потім почали купували тканину в Україні, але вона була голландського виробництва. Її склад – 100% бавовна або 95% бавовна та 5% спандекс (еластин). Гуртова ціна тканини на розпродажі – від $3,5 до $6. Ціна виробу (285 грн за 1 пару трусів): 45% становить вартість тканини, 45% — послуги пошиття, 10% — логістика та дрібні витрати.

«Я відповідаю за продажі, Євген – за грошові питання та виробництво, — говорить Матяш. – Кольори тканини обираємо разом, і доволі части сперечаємося через це». З інших питань бізнесмени мають згоду.

Білизну та шкарпетки для чоловіків, які засновники Regata Club називають «трусямби» та «шкарпетони», шиють у Києві. Цех знаходиться у підвальному приміщенні: тут є місце і для адміністративної частини, і для виробництва.

Свої вироби Матяш та Алексєєв вважають кращими в Україні та дають на них річну гарантію. Вироби мають приховані шви, тому вони не натирають. Отже питання, з якого почався Regata Club, друзям вдалося вирішити.

«Трусямби», «шкарпетони» та чесний бізнес

Після запуску текстильного бізнесу Матящ та Алексєєв стикнулися з двома головними проблемами – вони не знали, як продавати чоловічі труси та що робити, якщо покупець приходить за низькою ціною, а не за високою якістю.

 

K.Fund Media

«Одного разу ми приїхали на «Даринок» — найбільший торговий майданчик Києва. Знайшли, де продається білизна, поспілкувалися із продавцем, але потім підійшла власниця. Вона навіть не стала розглядати зразки нашого товару – доволі різко зауважила, що польські продавати вигідніше», — розповідає Матяш.

Протягом року з моменту запуску Regata Club переживав і злети, і падіння. Але потім про торгову марку у Facebook написав відомий журналіст Майкл Щур (Роман Вінтонів) – охочі придбати труси та шкарпетки Regata Club вишикувалися в онлайн-чергу.

Вигадайте «фішку» та несіть за неї відповідальність за будь-яких обставин

Одна з наших – річна гарантія на труси, розповідають партнери.

Вони часто беруть участь у виставках українських виробників та раді, що нарешті знайшли бізнес-нішу, де не треба сплачувати десятки тисяч «відкатів».

«Намагаємося не засмучуватися, коли бачимо, що люди не дуже знаються на «трусямбах» та «шкарпетонах», та не розуміють, що чотири пари наших трусів носитимуться щонайменше два роки, а якщо білизна порветься, то ми замінимо її на нову. А ще в наших трусах не соромно з’явитися перед дівчатами! – усміхається Олександр. – Які б не були труднощі, ми не хочемо їхати з України та віримо, що в нашій країні можна побудувати чесний бізнес».

K.Fund Media
Поділитися: