Щастя від розуму: 5 причин читати «Думай і багатій» Наполеона Гілла

524
Shutterstock
Навіщо сьогодні читати бізнес-книгу, що написана понад півстоліття тому

Тільки у Штатах книга «Думай і багатій» витримала понад 40 перевидань (український переклад у 2017 році випустило видавництво «Наш Формат»). Вона посыдає шосте місце у списку бестселерів журналу BusinessWeek. До моменту смерті автора в 1970 році «Думай і багатій» було продано накладом 20 млн копій.

Можливо, саме Наполеон Гілл – родоначальник жанру «мотивуючої бізнес-літератури», що покликана не тільки дати читачеві практичні інструменти (маркетингові, фінансові, менеджерські), але і налаштувати його на правильний лад, заразити оптимізмом і вірою в себе. У тому ж жанрі творили популярні нині Роберт Кійосакі («Багатий тато, бідний тато») або Бодо Шефер («Шлях до фінансової свободи»).


До речі, вони часто рекомендували «Думай і багатій» як обов’язкову для прочитання книгу.

Основна її думка: «Тільки пристрасне бажання багатства, що переходить в ідею-фікс, тільки планування конкретних шляхів і засобів його досягнення, тільки реалізація планів з наполегливістю, яка не визнає поразки, в один прекрасний день зроблять вас багатим».

Але все ж – навіщо читачеві в 2017 році текст, перша версія якого побачила світ у далекому 1937-му? Нехай навіть з доповненнями, внесенеми у 1950-х?

Ось п’ять переконливих причин.

1

Люди люблять читати про успішних знаменитостей

На сторінках «Думай і багатій» з’являються засновники сталевих імперій Ендрю Карнегі і Чарльз Шваб, батько американської автомобільної промисловості Генрі Форд, винахідник фонографа та лампи розжарювання Томас Едісон, творець телефону Олександр Белл та інші зірки тих років.

Наполеон Хилл.youtube.com

Причому з багатьма з них автор був знайомий, ручкався, неодноразово розмовляв і взагалі, за його словами, вивів свою систему, узагальнюючи їх досвід.

2

Люди люблять історії зі щасливим кінцем

У книзі таких чимало – глухий від народження хлопчик, який зміг добитись комерційного успіху (до речі, син автора). Письменниця Фанні Херст, чотири роки підкорювала і таки підкорила Бродвей. Партнер Едісона Едвін Барнс. Та багато хто з персонажів із попереднього пункту.

3

Люди люблять «магічні списки»

Наприклад, всілякі «5 правил, що ведуть до успіху» та «7 помилок, що здійснюються менеджерами».

Тобто читачеві подобається, коли досвід структурований і розкладений по поличках у зручному для сприйняття  вигляді

У книзі Гілла маса таких переліків: «11 принципів сучасного керівництва», «10 причин, що приводять лідерів до поразки», «6 видів діяльності, які потребують керівників нового типу», «5 способів отримати бажану роботу в будь-якій сфері діяльності».

4

Людям подобається вірити в чудеса – хоча б «не навсправжки»

А Гілл обіцяє «чарівну формулу успіху» і обіцяє: «Багатства знаходяться в межах досяжності. Гроші, слава, популярність і щастя доступні всім, хто готовий до цього і сказав собі: «Я гідний цього чудесного дару».

Shutterstock

5

Люди люблять знаходити підтвердження старої істини «Немає нічого нового під Сонцем»

У всякому разі, проблеми, що описані в книзі – з підбором персоналу, наприклад, або у взаєминах «начальник – підлеглий» – актуальні й досі. Список «10 помилок керівника» з «Думай і багатій» хоч зараз можна вішати на стіну в будь-якій компанії. Крім того, як кажуть розумні економісти, між нинішньою Україною і Америкою часів до і відразу після Великої Депресії багато спільного: створюються і руйнуються бізнес-імперії, виникають нові бізнес-еліти, нові правила гри і навіть нова мораль. До речі, Гілл розповідає, як поставити секс на службу бізнесу – ні-ні, це не про заробітки на інтимних послугах, це про сублімацію.

Поділитися: