Саудівська SALIC купила український агрохолдинг «Мрія»

290
capital.ua
Угода про купівлю стала найбільшим контрактом в АПК, стверджує Президент країни

Mriya Farming PLC (Велика Британія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Велика Британія) підписали договір купівлі-продажу активів агрохолдингу «Мрія», включаючи орендарів сільськогосподарських земель.

Президент України Петро Порошенко, на зустрічі якого з представниками Саудівської Аравії в середу і було підписано угоду, назвав цю подію найбільшим контрактом про купівлю в агросекторі України, пише «Інтерфакс-Україна».

У 2017-му експорт української агропродукції в Євросоюз зріс на 37% – до $5,8 млрд

SALIC спеціалізується на інвестиціях в агросектор і є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії, одного з найбільших інвесторів у світі.
Для завершення угоди потрібен дозвіл Антимонопольного комітету України (АМКУ).

«Мрія» продовжить діяльність разом з дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG). Супровід угоди здійснили кредитори – Rothschild & Co, ICU, Finpoint і Hogan Lovells.

Після дефолту «Мрії» кредитори протягом трьох років підтримували компанію. «Фактично, вони врятували «Мрію», реструктуризували $1,1 млрд боргу, зберегли робочі місця і відновили виробничу діяльність компанії», – заявив у прес-релізі про угоду директор-керівник Rothschild & Co Джованні Сальветті.

Дочірня компанія саудівського фонду CFG успішно працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.

«Придбання Мрії» ідеально підходить під інвестиційні критерії SALIC UK, а необхідні для компанії інвестиції забезпечать довгострокову рентабельність цього чудового активу», – коментує глава SALIC UK Халід Алабуді.

president.gov.ua

Гендиректор CFG Марк Леард повідомив, що за два роки компанія планує інвестиції в обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку.

Гендиректор компанії «Мрія» Саймон Чернявський задоволений приходом глобального стратегічного інвестора.

Вертикально інтегрований агропромисловий холдинг «Мрія» був заснований 1992 року. Його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

У серпні 2014 року агрохолдинг оголосив про дефолт, загальний борг компанії становив близько $1,3 млрд. У процесі реструктуризації боргове навантаження «Мрії» знизилося до $309,5 млн.

Агрохолдинг «Мрія» купив безпілотник для моніторингу посівів.

Агрохолдинг «Мрія» представив першу інтерактивну карту України для бджолярів.

Поділитися: