Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла в 2014 році публічно заявив, що жінкам, у яких «хороша карма», не потрібно просити про підвищення: воно прийде до них природним шляхом.
Чотири роки тому він накликав на себе шквал звинувачень у сексизмі як в IT, так і поза індустрії.
У 2018-му сексизм вийшов з моди. Тепер Сатья Наделла радить зовсім інше, зазначає Business Insider.
Отже, поради гендиректора Microsoft кар’єристкам, 2014 edition:
«Не просіть про підвищення. Рухайтеся вперед і вірте, що система дасть вам реальний шанс на підвищення, – заявив Сатья Наделла на конференції жінок в IT – Grace Hopper Women in Computing. – Це одна з додаткових суперсил – підвищення отримують жінки, які не просять про нього. Це їхня хороша карма, і вона завжди повертається».
У 2014-му Сатья Наделла був упевнений, що жінкам не потрібно вимагати підвищення: якщо вони добре виконують свою роботу, їх і так помічають.
Проте дослідження не підтверджують тезу про те, що старання жінки завжди будуть відзначені відповідно до заслуг. Навпаки, статистика та опитування досі демонструють упереджене ставлення до жінок. У технологічному секторі їм пропонують зарплату в середньому на 4% менше, ніж чоловікам на такій самій позиції (дані кадрового сайту Hired).
Скляна стеля: 3 правила, як вийти за межі невидимого бар’єру
Минулорічне опитування від LeanIn.Org і McKinsey показало: якщо жінка просить про підвищення, її називають «владною» й «агресивною».
За даними свіжого опитування з Harvard Business Review (автори Бенджамін Арц, Аманда Гудолл і Ендрю Дж. Освальд), жінки просять про підвищення не рідше ніж чоловіки. Але при цьому їхнє прохання задовольняється в 15% випадків –тоді як чоловіки отримують схвалення в 20% випадків.
У 2014 році в Microsoft налічувалося тільки 29% жінок.
Треба віддати належне, Сатья Наделла одразу взяв свої слова назад, мовляв, його не так зрозуміли, а пізніше вибачився, визнавши, що був «абсолютно неправий».
«Я щиро підтримую програми в Microsoft і в галузі, які ведуть до збільшення присутності жінок в технологічному секторі і скорочують розрив у зарплаті», – виправдовувався він.
Сьогодні Сатьї Наделлі доводиться латати репутацію Microsoft.
Компанія звітує про інклюзивність та заохочення розмаїття. Більш того, Microsoft вимагає від усіх постачальників і підрядників давати співробітникам 12 тижнів оплачуваної декретної відпустки.
І ось що Сатья Наделла рекомендує жінкам зараз:
«Відстоюйте свої права, шукайте союзників – чоловіків і жінок, – які допоможуть вам боротися за ці права. Наполягайте, не миріться зі статус-кво».
Глава Microsoft став поборником рівності:
«Обов’язок лідера організацій, мій у тому числі, – вислухати жінок, які виступають за себе або своїх колег, і своїми діями не доводити до ситуацій, коли вони змушені відстоювати свої права».
Гендерна рівність: 3 підходи до делікатного питання.
Рік тому серед «шокуючих прогнозів» данського Saxo Bank був і такий: через рік жінки захоплять владу в корпораціях.