Санітарний нагляд США схвалив інноваційний «сканер» кардіограм

146
business.lesechos.fr
Французький стартап Сardiologs пропонує веб-сервіс для авторасшифрування кардіограм за зображеннями

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використовувати «хмарну» розробку компанії Сardiologs – перше програмне забезпечення, яке розшифровує електрокардіограму серця (ЕКГ) без участі лікаря. Отримавши сертифікат, паризький стартап розпочав роботу з комерціалізації продукту.

Інноваційний сервіс призначений для аналізу тривалих кардіограм (ЕКГ можуть виконувати впродовж періоду до 30 днів) – програма «читає» криву серцевого ритму швидше за будь-якого медика. «Сканер» здатний діагностувати симптоми навіть рідкісних хвороб, однак не застрахований від помилок.

Програма ґрунтується на технології розпізнавання образів – порівнює аналізовану ЕКГ із 600 тис. вже прочитаних кардіограм, що зберігаються в «хмарній» базі. З кожним розшифруванням точність діагнозу підвищується.

Нагадаємо, що в США проведуть клінічні випробування пульсометра на Apple Watch

Сервіс почали розробляти в 2014 році. Він став першим і поки залишається єдиним проектом Сardiologs. За словами одного із засновників стартапа і його виконавчого директора Яна Флюрі, запуск «сканера» зумовлений комерційними міркуваннями: розробники ПЗ вирішили застосувати ​​технологію візуального розпізнавання, що стрімко розвивається, в застійній, на їхню думку, галузі медтехніки.
За три роки «дешифрувальник» залучив € 5,3 млн ($ 6,4 млн) інвестицій. Стартапери отримали гроші від великих венчурних компаній із Франції та США.

Флюро вважає, що успіх продукту на ринку залежить від того, чи вдасться його розробникам налагодити ефективну співпрацю з виробниками кардіологічних приладів і створити для програми зручний інтерфейс. Les Echos радить Сardiologs орієнтуватися на Америку, оскільки тривалі ЕКГ там практикують набагато частіше, ніж на батьківщині стартаперів (щорічно в США виконують близько 5 млн таких кардіограм).

Ми також писали, що FDA схвалило застосування гаджета, що дає діабетикам змогу не «здавати кров» для вимірювання «цукру».

 

Джерело: Business.lesechos.frTechcrunch
Поділитися: