Самі винні: чому небезпечно розповідати про проблеми з банком у соцмережах

389
www.tpfcu.com
Шахраї вибирають «жертву» банківських махінацій за опублікованими постами

Клієнти банків, які розповідають про проблеми з банківським обслуговуванням у соціальних мережах, ризикують стати наступними жертвами шахраїв. Такого висновку дійшов Reuters з посиланням на співробітників правоохоронних органів та інших представників галузі.

Клієнти британського банку TSB масово публікували пости зі скаргами на банківське обслуговування в соціальних мережах, коли через збій у системі заблокували тисячі облікових записів банківських клієнтів.

У результаті показник щоденних спроб кібератаки на облікові записи клієнтів зріс у 70 разів, а понад 1,3 тис. клієнтів вивели гроші зі своїх рахунків у банку, повідомив глава TSB.

Особиста справа: що робити, якщо ви «наслідили» в мережі

Шахраї отримують інформацію про акаунти клієнтів через соціальні мережі, де користувачі можуть неусвідомлено розповісти важливі деталі про банківські дані.

«Що більше інформації публікується в соціальних мережах, тим простіше шахраям вкрасти вашу особистість», – нагадує прес-секретар TSB Супріт Томас (Supreet Thomas).

Як варіант, шахраї представляються співробітниками банку й повідомляють, що виявили підозрілу активність щодо акаунту, тому для уточнення деталей власнику необхідно перейти за таким-то посиланням. Усі комунікації відбуваються за допомогою дзвінків, листів електронної пошти і СМС-повідомлень з номерів, які видають за номери банку.

Загалом за травень клієнти TSB повідомили про 749 спроб фішингу – на 30 випадків більше в порівнянні з попереднім місяцем, за даними британського центру звітності кіберзлочинності Action Fraud.

Нагадаємо, що два канадських банку піддалися кібератаці.

Хакери грабують банки через міжнародну систему SWIFT-платежів.

Поділитися: