Сам собі помічник: в Корнуелі робота навчили долати перешкоди, діючи за ситуацією

191
Він уже вміє знаходити потрібні речі в ящиках і «наводити мости», щоб подолати прірву

Учені Корнуельського і Пенсільванського університетів розробили робота на ім’я SMORES-EP, який вже вміє самостійно долати перешкоди для досягнення поставленої мети, діючи відповідно до ситуації.

Тест: робот ви або людина?

Окремі «органи» робота працюють як єдиний організм, але можуть і діяти самостійно. Він «бачить» навколишній світ за допомогою маленької камери, встановленої на щоглі.

У рамках експерименту розробники поставили йому завдання знайти відсутні предмети в одному з ящиків. Робот відкриває нижню шухляду за допомогою вбудованих магнітів, а через камеру «бачить», що потрібних предметів тут немає.

Робот из Корнуэльского университета
techcrunch.com

Завдяки високорівневій системі планування він може максимально ефективно використовувати свої знання у відповідних ситуаціях, зазначає TechCrunch.

У результаті робот може взаємодіяти з об’єктами, адже знає, як вони влаштовані. Наприклад, у другому випробуванні він складає деталі моста і використовує його для подолання прірви і, відповідно, виконання мети.

Основна мета розробників – створити систему, яка зможе логічно вирішувати проблему в реальній ситуації за наявності реальних даних з використанням реальних об’єктів з реального світу, наголосив TechCruch.

Суцільне розчулення: бостонських роботів навчили самостійно бігати і стрибати.

Швейцарський стартап розробив «розумного» робота для боротьби з бур’янами.

 

Джерело: TechCrunch

Поділитися: