З миру по нитці: як залучати кошти на краудфандингових платформах

212
K.Fund Media
Шість порад від СОО Concepter Олега Маленкова

Стартап Concepter займається створенням спалахів iBlazr для мобільних телефонів. Вперше ми вийшли на краудфандингову платформу у 2013 році. Тоді замість запланованих $58 тис. нам вдалось залучити втричі більше. Через 2 роки ми створили удосконалений iBlazr2 та зібрали $250 тис на Kickstarter. Крім того, залучили майже $300 тис. за допомогою платформи Indiegogo.

Загалом наш продукт продається у 40 країнах світу. Ось шість порад, які допоможуть вашому стартапу зібрати кошти на краудфандингових платформах.

1

Куди податись

Існує дві великі карундфандингові платформи – Kickstarter і Indiegogo. Саме на них варто звертати увагу. Kickstarter – преміальний майданчик з складним відбором. Щоб подати продукт на цю платформу потрібно надати реальні фото прототипу або ж продукту для перевірки. Використання будь-яких рендерів – неприпустиме. Втім, гра вартує свічок – відсоток успішних кампаній на Kickstarter більший ніж на Indiegogo.

На Indiegogo можна почати збір коштів, маючи лише ідею. По факту, вони теж потребують прототип, та ці правила дуже легко обійти. Але кількість покупців та трафік кращий на Kickstarter.

2

Юридичні тонкощі

Kickstarter не дозволяє запускати свої кампанії зі збору коштів з України. Це можна зробити лише із США, Великобританії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Нідерландів, Німеччини, Данії, Ірландії, Швеції та Норвегії. Тому, компанію потрібно реєструвати у одній із цих країн. Або ж мати посередника. Ми, до прикладу, відкривали нашу компанію у США.

Ситуація з Indiegogo простіша. Кожен, хто досягнув 18-річного віку, може почати збір коштів. Обмежень по країнах немає. Втім потрібно мати рахунок PayPal.

3

Фактор провалу

Потенційні покупці звертають увагу не лише на продукт, а і на команду. Великий плюс – мати  серед своїх працівників розробників, що вже проводили успішні кампанії. Увага до команди пов’язана з тим, що відсоток провалів, навіть після успішного збору коштів, росте з кожним роком. Мати ідею та реалізувати її – різні речі. Досвід та досягнення команди – своєрідне щеплення від фактору провалу.

4

Візуальна складова 

Зустрічають по одягу. Із стартапом така сама ситуація. Фото та відео для продукту повинні бути дуже якісними – це обличчя компанії. Втім у відеопрезентації варто уникати необґрунтованої розкоші. Все повинно бути лаконічно: показати проблему, розповісти, як той чи інший продукт її вирішить. Також класикою вважається пряма мова CEO компанії, де він розповідає, на що стартап збирає кошти та як їх витрачатиме.

5

Шум навколо

Кампанія по збору коштів на краундфандинговій платформі триває від 30 до 60 днів. За кілька місяців до цього потрібно починати активно займатись просуванням свого творіння. Найкращий варіант – публікації у ЗМІ. Щоб зацікавити журналістів – навчіться писати якісні прес-релізи та будьте відкритими до роботи з медіа. До прикладу, про продукти Concepter писали усі провідні медіа світу, включно з Washington Post та Huffington Post.

6

Аналіз ринку

Та всі поради будуть марними, якщо ви не проведете детальний аналіз ринку перед початком збору коштів. Потрібно вчитись на чужих помилках, не боятись запитувати порад, і найголовніше – шукати можливості на ринках, де є гроші.

 

Поділитися: