Рукалице: як зібрати $50 млн на розробку «ульотних» навушників Here One і прогоріти

134
source.com-min
Стартап Doppler Labs отримав прекрасні відгуки, хороші інвестиції, але тепер він припиняє своє існування. Що ж пішло не так?

Стартап Doppler Labs знаходиться в процесі закриття, пише Business Insider. Їхній флагманський продукт, навушники Here One, отримували схвальні відгуки в оглядах. Їх називали «найбільш «ульотними» з усіх протестованих навушників». Here One укомплектовані спеціальним додатком, за допомогою якого здійснювалася настройка. Вони настільки «розумні», що могли заглушити шум літака, що злітає, дозволяючи при цьому чути людину, що сидить поряд, посилювати баси на концерті та робити багато інших корисних трюків.

Але продажі  Here One провалилися: реалізували лише 25 тис. штук, замість очікуваних 100 тис. Інвестори відмовилися від подальших вкладень у проект. Гроші, що залишилися, компанія використала для виплат співробітникам. Як прощальний подарунок Doppler випустила довгоочікуваний додаток, що дозволяє використовувати Here One як пристрій для поліпшення слуху, що було ще одним амбітним проектом компанії.

Гірка іронія

«Відчуваєш певну гірку іронію, коли бачиш, як Google рекламує свої нові бездротові навушники Pixel Buds», – говорить засновник стартапу Doppler Labs Ноа Крафт. Основна відмінна риса Pixel Buds – переклад мови в режимі реального часу. Doppler Labs домоглася великих успіхів в розробці аналогічної функції для своїх навушників.

technewstube.com

І коли Google вперше представив Pixel Buds у вересні, для  маркетингової комунікації вони використовували імідж, схожий на Here One. Це також свідчить про те, що ринок, який намагався завоювати Doppler Labs, продовжує жити і розвиватися.

Віце-президент Doppler Labs КР Ліу впевнена, що ринок «чутних» комп’ютерів (hearable computers)  у кінцевому підсумку буде успішним: Google, Apple та інші інвестують в «розумні» навушники. І Doppler увійде в історію як інноватор, один із перших винахідників в даній галузі.

«Я сподіваюся, що створене нами не загине», – каже Ліу.

Не вистачило грошей

Doppler вирішив спробувати сили в бізнесі з виробництва апаратного забезпечення – на безжальному ринку, що вимагає великих стартових вкладень, і зіштовхує з такими серйозними противниками як Apple, Microsoft, Amazon. Багато дрібних компаній: Jawbone, Pebble, і тепер Doppler Labs, не витримали подібного тиску.

І все ж, генеральний директор Doppler Labs Брайан Холл говорить, що створити стабільний апаратний бізнес можливо

Низькі продажі Here One значною мірою були обумовлені меншою місткістю батареї, ніж було заявлено, і випадками, коли зарядний пристрій працював некоректно. Це призвело до того, що початкові відгуки були гіршими, ніж очікували. Також Холл, який раніше обіймав посаду виконавчого директора команди Microsoft Surface, розповідає, що навіть продукти від великих гравців ринку мають недоліки – перший планшет Microsoft Surface RT був знаменитим «провалом». Різниця полягає в тому, що Microsoft міг дозволити собі оговтатися від втрат і виправити недоробки, а фінансові можливості Doppler є набагато скромнішими.

businessinsider.com

Якби продажі Here One досягли позначки 100 тис., компанія змогла б отримати додаткове фінансування, яке планували використовувати для розробки Here Two – пристрою для поліпшення слуху з функцією перекладу. Це дозволило би значно диференціювати продукт від AirPods і Pixel Buds.

Поділитися: