«Руйнівник міфів» Джеймі Гайнеман: майбутнє за роботами

166
tested.com
Культовий ведучий розповів про технології майбутнього та дав поради інженерам-початківцям

Джеймі Гайнеман – екс-ведучий культового американського телешоу «Руйнівники міфів». Це науково-популярний проект, який  експериментальним шляхом розвінчує легенди. Гайнеман приїхав до України, щоби обрати найкращий проект у конкурсі інженерних стартапів Vernadsky Challenge. На прес-конференції він поділився своїм баченням майбутнього і порадив стартаперам більше читати і практикуватися.

Технології майбутнього

Найвпливовішими сферами майбутнього стануть біоінженерія та технології боротьби зі змінами клімату. Це більш серйозно, ніж комп’ютери та ґаджети для розваг.

Ще один з найважливіших інноваційних напрямів – робототехніка

Водночас я не можу назвати конкретні винаходи, для яких точно є місце у майбутньому. Щоби уявити місто майбутнього, потрібно прорахувати всі можливі комбінації. Тоді ми зрозуміємо, які є шанси того, що ті чи інші технології розвиватимуться надалі.

Важливо читати та практикуватися

Моя головна порада для інженерів та стартаперів – більше читати та більше пробувати. Важливо бути активними, дієвими. Ми в «Руйнівниках міфів» були дуже активними.

tested.com

До речі, я здивувався, що «Руйнівники міфів» на пострадянському просторі є навіть популярнішими, ніж у США. Мабуть, тому що у вас менше наукових телеканалів.

Можу сказати, що студенти з СНД дуже подібні до американських своїм ентузіазмом.

Не бійтеся технологій, але живіть у реальному світі

Технології – це універсальна мова. З одного боку, я скептично ставлюся до смартфонів, люди стали приділяти їм надто багато часу замість того, щоби жити у реальному світі.

Але не можна заперечувати, що технології дозволяють взаємодіяти людям по всьому світу. Завдяки інтернету, який зробив інформацію доступнішою, за останні десять років зріс інтерес до науки. Ми не повинні боятися інновацій, але варто використовувати їх зважено.

Наука – найбільша розвага

Попри те, що у «Руйнівниках міфів» у мене імідж був серйознішим, ніж у Адама Севіджа, я, насправді, божевільна людина. Просто не такий нерозумний, як мої колишні колеги.

Для мене немає нічого веселішого за науку. У вільний час я приходжу до свого магазину у Сан-Франциско, зачиняю двері, вмикаю музику і до мене починають надходити ідеї. Можу сконструювати все, що заманеться. Я цим гроші заробляю: виконую замовлення різних компаній.

Наука – це така сама розвага, як сидіти у некерованому танку

У мене в магазині є справжній танк, але він без блока керування та гармати. Уявіть, до магазину приходить молодий хлопець, і я йому кажу:

«Ось тобі танк, розважайся, але він некерований та не стріляє».

 

 

Поділитися: