Розвиток кар’єри: 4 корисних звички

9102
Shutterstock
Займають небагато часу, але приносять велику користь

«Я хочу стати професіоналом у своїй галузі», «Крісло керівника чекає на мене», «Хочу очолити відділ». Знайомо? Багато хто плекає кар’єрні амбіції. Проблеми в тому, що часто наші прагнення із поточної позиції «тут і тепер» здаються ефемерними. Як пришвидшити розвиток своєї кар’єри? K.Fund Media переклав статтю The Muse про чотири простих щоденних звички, які вам в цьому допоможуть.

1. Читайте

Ні, ні, не кожного дня по одній книзі. Це може бути один великий блог, п’ять сторінок книги перед сном, телеграм-канал K.Fund Media.

Відстежуючи новини своєї індустрії або читаючи останні новини з професійного розвитку ви знаходитеся завжди попереду. Якщо тримати руку на пульсі, то нові ідеї, перспективи ніколи вас не оминуть.

Найголовніше правило у цій звичці – пам’ятати, що це не обов’язкова шкільна програма. Читайте те, що мотивує та надихає вас професійно розвиватися.


2. Підтримуйте зв’язок

Більшість із нас перевіряє соціальні мережі щоденно. Або частіше. Але не завжди ми використовуємо платформи для «підтримки нетворкінгу». Що це значить? Прокоментувати, якщо хтось поміняв місце роботи у LinkedIn, надіслати повідомлення у приват на Facebook колезі, який тільки що заручився, домовитися зустрітися зі старим другом. Так, подібні дії не вплинуть на вашу кар’єру просто зараз, але дозволять залишити «двері відкритими». Наприклад, у людини, з котрою ви підтримуєте зв’язок, легше попросити рекомендації. В будь-якому випадкові, коли настане час, ви не пожалкуєте, що витратили дві хвилини на день, підтримуючи ці стосунки.


3. Пишіть

Процес написання дозволяє структурувати думки, відділити зерна від полови, зрозуміти свої почуття. Іноді така практика допомагає краще за будь-яку терапію. Мова не йде про написання професійних статей. Але блог, щоденник, розгорнутий пост на Facebook або стаття на LinkedIn принесе немаленькі бонуси в майбутньому.


4. Ставте питання

Це найпростіша порада, яку ви отримаєте. Спитайте свого боса, як він досягнув того, що має сьогодні. Дізнайтеся у колеги, над чим він сьогодні працює. Попросіть друга пояснити вам іноземну концепцію. Будьте допитливими – на зібраннях, сидячи за своїм столом, на заходах, за напоями. Завжди намагайтеся дізнатися більше і зрозуміти те, чого ви не знаєте. Пам’ятайте, що дурних питань не існує. А от отримана інформація цілком може стати в нагоді.


Вам буде цікаво: Характер та кар’єра: чи можуть вони заважати одне одному

Поділитися: