Жити в «розумному» будинку може кожен! Достатньо змінити прості дрібниці на їх автоматизовані аналоги, які полегшують життя своєму власникові. Нижче представлені шість простих способів перетворити просте житло на «розумний» будинок.
Будинки швидкого реагування: як Максим Гербут створює Tesla у сфері житла
«Розумна» колонка з голосовим асистентом
«Розумні» колонки працюють у парі з голосовим асистентом, який забезпечує автономну роботу будинку. Системою можна управляти через спеціальний додаток або просто голосом – достатньо промовити своє прохання в динамік, а помічник вже виконає доручення.
Відзначимо, що деякі «розумні» колонки прив’язані виключно до певного програмного забезпечення. «Розумна» колонка HomePod від Apple працює тільки з голосовим асистентом Siri і додатками на iOS, тому включити музику вона зможе, наприклад, тільки з Apple Music.
Найбільш універсальним динаміком вважається Echo від Amazon – один з найпопулярніших подарунків на Різдво.
«Розумні» енергозберігальні лампочки
«Розумні» лампочки економлять електроенергію – світло вмикається і вимикається залежно від присутності людини. Функція також допомагає убезпечити будинок від злодіїв. Достатньо виставити певні налаштування, і світло вмикатиметься за вашої відсутності, імітуючи присутність людини.
«Розумні» лампочки також перетворюють вимикачі на ефективний регулятор світла. Управління здійснюється за допомогою спеціального додатку або голосом.
Слід лише замінити всі лампочки на «розумні» аналоги і встановити невеличкий центр управління на стіні. Підключіть його до WI-FI роутера, і вже через п’ять хвилин усі «розумні» лампочки будуть синхронізовані в системі для автоматизованого управління.
«Розумні» розетки
«Розумні» розетки дають змогу за допомогою спеціального додатку по WI-FI управляти гаджетом з будь-якої точки будинку. Чудовий приклад: розетки WeMo від американської корпорації Belkin. Відзначимо, що деякі пристрої необхідно попередньо включити, наприклад, кавоварку, щоб система могла контролювати їхню подальшу роботу.
«Розумні» дверні дзвінки
«Розумні» дверні дзвінки оснащені відеокамерами та підключенням до інтернету, що дає власнику змогу бачити гостей на порозі будинку з будь-якого гаджета і говорити з ними за допомогою спеціального додатку.
За наявності функції інтелектуальної блокування власник також може назвати спеціальний PIN-код і тим самим впустити гостя до будинку. «Розумні» дверні дзвінки Ring не мають такої функцієї, хоча Amazon нещодавно купив стартап за $1 млрд.
«Розумна» побутова техніка
Технологічні корпорації Samsung, LG, і Whirlpool масово автоматизують свою побутову техніку. У магазинах вже можна знайти «розумні» пральні машинки, пилососи, сушки і холодильники, які повинні максимально спростити життя своєму власникові.
«Розумна» синхронізація
Сервіс IFTTT – «IF This Then That» – покликаний синхронізувати «розумний» будинок зі способом життя власника. Наприклад, програма вмикає «розумні» лампочки, щойно ви під’їжджаєте до будинку або синхронізує дані додатків Google з «розумною» колонкою Echo від Amazon.