Розумні тату та заморожені органи: головні наукові відкриття початку року. Частина ІІ

207
pbs.twimg.com
Нарешті ми зможемо вирішити головну проблему трансплантології та звільнити програмістів

Органи з морозильника

Медичні серіали навчили нас, що органи, призначені для трансплантації, не «живуть» поза межами організму, і це одна з головних проблем трансплантології. Звісно, можна спробувати їх заморозити: спеціальні речовини, що перешкоджають утворенню в тканинах шматочків льоду, які травмують орган, були створені років 20 тому. Але після розморожування виживає менше 80% клітин, для повноцінного функціонування цього замало.

Але команда науковців з Міннесотського університету під керівництвом доктора Джона Бішофа вирішила цю проблему: згідно з інформацією, опублікованою в Science Translational Medicine, вони успішно розморозили шматочки тканин, не пошкодивши клітинну структуру й міжклітковий простір. За їхніми словами, головна проблема полягала в нерівномірності розігріву замороженого органу, через що тканини розпадалися на частини. Медики помістили всередину тканин наночастинки металів, які швидко розігріваються до надвисоких температур, що й захистило клітини від пошкоджень. Вже в найближчому майбутньому Бішоф прогнозує появу кріобанків органів.

Татуювання замість смартфону

Новий модний тренд: одразу кілька розробників пропонують розумні татуювання різного типу. В японському університеті Васеда пропонують друкувати їх вдома – просто на струменевому принтері. Це плівка товщиною 750 нанометрів та електропроводка, які, накладені в кілька шарів, перетворюються на повноцінну плату, здатну моніторити показники організму, з’єднуватись із ґаджетами й навіть роздавати безпровідний доступ до інтернету.

Нове татуювання може моніторити показники організму та роздавати доступ до інтернету

А ось компанія Chaotic Moon використовує мікроконтролер і світлодіодні індикатори, вкриті електропровідною фарбою. Їхні Tech Tats показують ваш тиск і температуру, але компанія обіцяє розширити функціонал – татуювання також розпізнаватиме стани організму: стрес, страх, вимірюватиме пульс тощо.

В майбутньому подібний «аксесуар» може частково замінити смартфон, слугувати мікрофоном (у випадку нанесення його на горло), застосовуватись для геолокації й навіть керувати різноманітними девайсами.

Штучний інтелект замість програмістів

Штучний інтелект, який вже вміє розмовляти, керувати автомобілем, писати вірші й створювати полотна, навчили самостійно писати програми. Щоправда, поки нескладні, зазначають в Microsoft Research та Кембриджському університеті.

Система BB Deep Coder працює на так званому програмному синтезі – вона бере з інших програм вже готові ділянки коду й з’єднує їх у власну послідовність. Причому обирає найефективніші фрагменти й застосовує прийоми, які людям не доступні. Це – реальний прорив, який може призвести до того, що всі нові додатки будуть створюватись іншими додатками.

Першу частину матеріалу читайте тут.

Поділитися: