Розробники унікального суперкара зібрали $90 млн на перший у світі автозавод із 3D‑принтерами

147
fm.cnbc.com
Найбільше в інноватора з Каліфорнії вклала найбагатша людина Гонконгу Лі Кашин

Американський стартап Divergent 3D залучив ще $65 млн, щоб вивести створення автомобілів на принтері в серійне виробництво.

Засновник і гендиректор автокомпанії Кевін Зінгер запевнив Forbes, що зібраних за два етапи фінансування $88 млн «цілком вистачить на будівництво заводу».
Виробнича лінія на 20 тис. автомобілів на рік, за розрахунками компанії, коштуватиме трохи дорожче $50 млн. Для «друку» машин потрібні спеціальні принтери для металу, лазерні різаки, запозичені з ракетобудування, а також роботи-складальники. На запуск «традиційного» автозаводу, підкреслив Зінгер, потрібно $500 млн і більше. Тому собівартість 3D-друкованого авто, за його підрахунками, в середньому нижча на $6,7 тис.

У вівторок, 21 листопада, інвестором Divergent 3D став 89-річний мільярдер Лі Кашин, найбагатший бізнесмен в Гонконзі та №19 в поточному рейтингу Forbes.
У разі успіху компанії інвестори можуть вкласти в неї ще $40 млн.

Зінгер заснував Divergent 3D в 2011-му, спробувавши свої сили в стартапі з виробництва електромобілів Coda Automotive. Підприємець прийшов в автопром з інвестбанкингу – в його активі компанія Goldman Sachs. Бізнесмен зацікавився принтингом машин, дізнавшись про екологічність технології.
Зінгер має намір поширити її на невеликі і гнучкі виробництва, які зможуть виробляти широку лінійку авто в одному цеху, не потребуючи додаткових площ під фарбування, монтаж та інше.
Він упевнений, що в найближчому майбутньому на зміну величезним автозаводам Детройта прийде мережа невеликих компаній на кшталт Divergent 3D, що випускають дешеві, легкі й екологічні авто.

У планах Divergent 3D – до 2019 року налагодити виробництво до 2 тис. машин на рік. Перші 500 штук Зінгер обіцяє випустити вже наступного року.
Поки що Divergent заробляє на інжинірингу для західних автогігантів на чолі з концерном Groupe PSA, власником брендів Peugeot, Citroën і Opel.

Нагадаємо, що британські інженери Формули-1 спроектували надбезпечні колиски для немовлят.

 

Джерело: Forbes
Поділитися: