Розробник дизайну Google: як технології захоплюють нашу свідомість. Частина ІІ

840
radchile.cl
«Людей простіше обдурити, аніж переконати в тому, що їх було обдурено»* ©

Розробники маніпулюють увагою користувачів. Останні цього не помічають. Колишній розробник дизайну Google Трістан Харріс розповідає, які методи для цього використовуються. Початок статті читайте тут.

6

Бездонні тарілки та автовідтворення

Професор Брайан Вансінк провів цікавий експеримент, запропонувавши його учасникам з’їсти тарілку супу. Підступ полягав в тому, що вона автоматично наповнювалася рівно на з’їдену кількість. В результаті люди з’їдали на 73% більше супу, ніж зі звичайної тарілки рівного об’єму. Прийом «годувати навіть тоді, коли користувач вже ситий» активно застосовують технокомпанії.

Запуск наступного відео забезпечує величезну кількість додаткового трафіку
Запуск наступного відео забезпечує величезну кількість додаткового трафіку. Herb

Netflix, YouTube або Facebook автоматично запускають наступне відео після перегляду попереднього, забезпечуючи тим самим величезну кількість додаткового трафіку. Про це Харріс докладно розповів на міжнародній лекції TED.

7

Швидке втручання vs «шанобливе» інформування

Компанії знають, що люди з більшим ступенем імовірності відреагують на миттєві повідомлення, саме тому Facebook Messenger (або WhatsApp, WeChat або SnapChat) використовують спливаючі вікна чатів.

Facebook відкрив можливість відправляти рекламу в Messenger

Фактично вони перемикають увагу людей, на відміну від більшості email-сервісів. Безневинне хвилинне відволікання на чат призводить до мільярдів щоденних непотрібних перерв і неефективного використання часових ресурсів.

8

Об’єднання власних мотивів з мотивацією користувачів

Якщо ви хочете знайти цікавий вам захід через Facebook (ваш прорітет), соцмережа спочатку скерує вас у стрічку новин (пріоритет компанії).

9

Вибір, що викликає незручності

Компанії прагнуть того, щоб вам було просто зробити вибір, вигідний для них, і ускладнити вибір, продиктований вашими власними інтересами.

Компанії спонукають вас зробити вибір, вигідний для них
Компанії спонукають вас зробити вибір, вигідний для них. VideoBlocks

Ви завжди можете відмовитися від підписки, якщо вам більше не цікаві новини. Ви можете назавжди видалити непотрібний додаток зі смартфону. Якщо вам не подобається цей продукт, ви можете вибрати інший. В теорії.

На практиці відбувається інакше. Наприклад, підписатися на NYTimes.com ви можете в один клік, а для того, щоб відписатися, потрібно зробити телефонний дзвінок за номером, який ви отримаєте електронною поштою, в колл-центр, що працює тільки в певний час в робочі дні.

10

Прогнозування помилок, стратегія Foot in door

Люди не можуть спрогнозувати справжньої ціни за клік, і технологічні компанії використовують це в своїх цілях. Техніку Foot in Door використовують продавці, починаючи розмову з короткого питання і поступово затягуючи вас в тривалий діалог. Те ж саме відбувається онлайн. Наприклад, TripAdvisor просить вас оцінити відвідане місце, але замість дії в один клік ми отримуємо опитувальний лист з трьох сторінок.

Що ж у підсумку?

Методів утримання уваги і маніпуляцій свідомістю користувачів набагато більше, і вони постійно удосконалюються.

Але нам потрібні технології, які допомагають жити, думати і діяти вільно

Наші смартфони і веб-браузери повинні ставити на чільне місце людські цінності, а не імпульси. Наш час безцінний, і ми повинні захищати його так само завзято, як конфіденційність персональних даних і власні права.

Foot in Door - почати з короткого питання і поступово затягнути в тривалий діалог
Foot in Door – почати з короткого питання і поступово затягнути в тривалий діалог. The Experiment

По материалам: Medium

Поділитися: