Компанії тижня – Amazon і Alibaba
Джеффу Безосу мало просто бути найбагатшою людиною планети. Його компанія Amazon вперше обійшла Microsoft і зі своїми $702 млрд стала третьою за капіталізацією після Apple і Google. Утім, на п’яти американським гігантам наступають китайці – Tencent вже на п’ятому місці. І якщо Джек Ма раптово не вирішить робити кар’єру в своїй кінокомпанії або стати володарем свинок, то і його імперія дуже скоро увійде в п’ятірку. Зараз Alibaba Group «важить» $481 млрд.
Вакансії тижня – блокчейн-інженер і розробник ШІ
На цьому тижні ми дізналися, на кого йти вчитися. По-перше, це блокчейн-розробники, тому що попит на них в 14 разів перевищує наявну на ринку кількість кваліфікованих інженерів.
І по-друге, дослідники і розробники штучного інтелекту і систем, що самонавчаються: їм платять до $1 млн на рік, як банкірам.
Параноя тижня – Сенат США і Facebook
Спецслужби США розібрали ієрогліфи на своїх серверах і доповнили список технічних компаній-шпигунів. Тепер страждає ще й ZTE.
Шпигуноманія – це заразно. Facebook теж стежить за всіма своїми співробітниками – і їхніми гостями теж.
До речі, біржові аналітики вважають, що соцмережа практично досягла межі фінансового зростання, і рекомендують інвесторам підшукувати нові джерела для вкладень.
Digital тижня – Google і майнери в Telegram
Google презентував інтерактивне оновлення для пошти. Впровадження AMP є зручним для споживача, але може означати зменшення кількості переходів на сайти.
Антивірусна лабораторія Касперського виявила в додатку Telegram для десктопів вразливість для майнінгу криптовалют на клієнтських машинах. Будьте обережні!
Екопровал тижня – світові банки і майнери в Ісландії
Новина з розряду не надто інноваційних: більше половини найбільших світових банків досі не згортають проекти фінансування компаній, чия діяльність шкодить навколишньому середовищу.
Автовиробники щосили переключаються на екологічні електромобілі. Китайський автогігант Geely запланував вкласти в будівництво нових заводів електроавто $5 млрд.
В Ісландії технології суперечать екології: майнери криптовалют споживають електроенергії більше, ніж усе населення острова.
Технології тижня – Японія і Apple Watch
Японська технологічна компанія розробила підводного дрона для зйомок на глибині до 200 м.
Японці взагалі намагаються повернути собі статус лідера технологій – тепер уже в розробленні компонентів для гнучких смартфонів.
«Розумний» годинник від Apple вперше випередив традиційні швейцарські за обсягами продажів.
Інтернет тижня – супутниковий від Ілона Маска
Завтра Ілон Маск має намір запустити на орбіту два тестових супутника для проекту високошвидкісного космічного інтернету. Чекаємо затамувавши подих.
Українці тижня – акціонери, пасажири і стартапери
В середині лютого з’явилося відразу кілька оптимістичних українських новин.
► По-перше, українцям нарешті дозволили торгувати акціями компаній на зарубіжних біржах. Це хороший привід придивитися до лідерів світової економіки.
► По-друге, президент компанії «Київстар» Петро Чернишов став регіональним директором міжнародного телеком-холдингу Veon в СНД. Наші вітання.
► По-третє, державна «Укрпошта» і недержавний ритейлер EVA випустили облігації – на 150 млн і 200 млн грн.
► По-четверте, ще один ритейлер – Fozzy Group – вклав €5,2 млн у нові трейлери та запланував вкластися в розширення складів.
► По-п’яте, найбільший експортер зерна «Нібулон» отримав $50 млн від ЄБРР. Причому теж на «вантажівки» і склади – річковий вантажний флот і нові термінали для зерна. Чекаємо на Дніпрі баржі не лише з кавунами, а й з українською пшеницею.
► По-шосте, авіакомпанія Ryanair устами свого польського менеджера підтвердила плани зайти в Україну.
У цьому ряду засмутила «Укрзалізниця», яка таки зважилася підвищити ціни на квитки. Проїзд за рік подорожчає на чверть, першого підвищення слід чекати в квітні.
В Україні стартував конкурс біомедичних стартапів. Якщо ви хочете внести свій внесок у фарму або біологію, вам туди.
Дійте, і, можливо, ваш корисний проект переможе. І не забувайте читати K.Fund Media!