Розподілені команди: як створити та керувати співробітниками по всьому світу. Частина ІІ

587
Shutterstock
І чому іноді все-таки треба зустрічатися у реалі

Привабливість розподілених команд є очевидною. Працівники можуть більш гнучко керувати своєю роботою та особистим життям, і вони мають можливість спілкуватися з колегами із різних країн. Компанії можуть використовувати найкращі та найдешевші таланти по всьому світу та значно зменшити свої витрати на нерухомість.

Але, як і будь-якого явища, у розподілених команд є і переваги і недоліки. З одного боку, роботодавець може знайти фахівця в будь-якій точці світу, організувати гнучкіший графік, відстежити фактичний прогрес. З іншого – контролювати такі команди теж в рази складніше.

«Проблема в тому, що багато віддалених працівників приходять із фрілансу, де вони не дотримувалися чітких процедур. По факту – можна дати людині детально розписане ТЗ, але в підсумку одержати не те, що було потрібно, бо людина працює, спираючись на якийсь свій минулий досвід, а не на ТЗ».

Shutterstock

«У нас були випадки, коли людина не проходила випробувального терміну просто тому, що звикла до того, що ТЗ потрібно обговорювати особисто, а не отримувати у вигляді документа», – розповідає Анна Кальміус, менеджер проектів IT-компанії Asight.

За її словами, у віддаленій роботі зростає необхідність регламентування багатьох робочих процедур.

Якщо в офісному середовищі можуть бути якісь «неписані правила», то в розподіленій команді всі правила повинні бути написані

«У нас в команді розписано все до дрібниць, навіть є документ, які бувають позаштатні ситуації, і що потрібно робити», – ділиться досвідом Анна.

На що ще потрібно звернути увагу в роботі з розподіленими командами?

1

Правильні точки дотику

Розподілені команди повинні збиратися особисто час від часу. Ось стадії, коли робити це найважливіше:

Старт. Початкова нарада, якщо можливо – особиста, або із використанням відео, значною мірою вплине на знайомство всередині колективу, встановлення очікувань довіри та відвертості, а також роз’яснення цілей команди та принципів поведінки.

Прийняття на роботу. Привезіть їх до штаб-квартири або до іншого місця, щоб зустрітися з вами та іншими людьми, які матимуть важливе значення для їх успіху.

Shutterstock

Також рекомендується об’єднувати новачків у пари із наставником, який може відповісти на запитання швидко, але особисто — еквівалент привітного колеги з офісу.

Основні етапи. Оновлень електронної пошти та щотижневих конференц-дзвінків недостатньо для підтримки руху. За відсутності візуальних сигналів та мови тіла члени команди починають відчувати себе відключеними та менш зацікавленими, і їх внесок у проект зменшується.

Отже, згуртуйте людей, щоб відзначити досягнення короткострокових цілей або розв’язати складні проблеми

«Для нас створення розподілених команд – стандартна практика. Ми збираємося і офлайн. Старт проекту, прихід нового спеціаліста на проект, приїзд замовника, випуск продукту, – все це привід для зустрічей. І за нашою традицією всі фахівці побачать один одного на спільних корпоративах на честь дня народження компанії та Нового року», – розповідає рекрутер української IT-компанії Sigma Software Антон Дронь.

2

Правильна технологія

Навіть найкращі розподілені команди може бути знеструмлено поганими технологіями. Тож, зверніть особливу увагу на те, якими платформами або пристроями ви користуєтесь.

Конференц-зв’язок. Шукайте системи, які не потребують кодів доступу, але роблять запис автоматично або одним натисканням, а також полегшують або автоматизують транскрипцію. Найкращі системи навіть допомагають контролювати час, який кожна людина говорить, а не слухає.

Прямий виклик та текстові повідомлення. Підтримуючи розмову в режимі реального часу між двома віддаленими учасниками, прямі виклики є одним із найпростіших і найпотужніших інструментів у арсеналі.

Shutterstock

Дискусійні форуми або віртуальні командні кімнати. Програмне забезпечення, починаючи від Microsoft SharePoint до Moot, дозволяє членам команди презентувати питання усій групі, щоб колеги могли досліджувати або коментувати тоді, коли вони мають час.

Коли платформи співпраці об’єднують всі описані вище елементи, вони стають центром командної діяльності, і їх використання приносить більшу ефективність, а не додаткову, зайву роботу.

 

Джерело: HBR
Поділитися: