Поговоримо про майбутнє: 4 керівника про тенденції на ринку праці

213
K.Fund Media
Як технологічна революція впливає на Україну і що з цим робити

Світ стрімко змінюється, і готуватися до цього потрібно вже зараз. Автоматизація забирає робочі місця: чим займатися людині? Кількість інформації збільшується: як з нею боротися? Розвиток технологій – це безліч ризиків: як їх уникнути? Ці та інші питання піднімалися на дискусії «Україна в новому світі. Шлях до успіху», яка відбулася в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

K.Fund Media записав головні тези спікерів.

Євген Уткін, голова Hi-Tech кластера «Borsch», голова технологічного холдингу «KM Core»

Ми живемо у XXI столітті, це час кардинальних змін. Технології стали доступними, зрозумілими та доброзичливими. Вони впливають на весь світ. Застосування технологій робить більш прозорими взаємини бізнесу і держави.

K.Fund Media

Інформація перестала бути ексклюзивною, її зараз занадто багато і кожен, володіючи нею, стає «експертом» у Фейсбуці. Тому головне – знання, а не інформація.

Які тенденції ми спостерігаємо:

1. Урбанізація. Сьогодні 10 міст світу – це 20% всього валового світового продукту. Ще 300 міст – це більше половини всієї економіки світу.

2. Мілленіали. Серед нас з’явилися люди, для яких телефон – головне в житті, вони по 5-7 годин щодня проводять у віртуальному світі.

3. Багаті багатіють. Світ зараз знаходиться в такому стані, коли 2% населення володіє 80% багатства, тому нам потрібні нові інноваційні підходи не лише в технологіях, але і в економіці і соціальному устрої світу.

Андрій Булах, управляючий партнер Deloitte в Україні

Технології доволі активно змінюють світ. В цьому аспекті мене цікавить саме роль людини – вона збільшується в віртуальному світі. Роботизація неминуче веде до того, що роль людини переглядається, а її час вивільнюється. Мене ця тенденція турбує у зв’язці з тією кризою цінностей, що відбувається в світі.

Комбінація двох речей – вивільнення людей із робочих місць та заміщення їх технологіями на тлі кризи цінностей може призвести до досить масштабних проблем, якщо не почати їх вирішувати якимось іншим чином.

K.Fund Media

Ми повинні розуміти ці тенденції, такого роду проблеми може бути вирішено тільки за допомогою нового мислення. Зараз Україна – це держава зразка тих, що були 70-90 років тому.

Спроби її міняти та зробити щось на кшталт розвинених європейських або американських країн не допоможуть. Нам потрібно вибудовувати державу зразка XXI століття. Для того, щоби це робити, потрібно дивитися на тенденції в управлінні.

Тут доречні концепції холакратії, коли відбувається набагато більший розподіл повноважень. Ідея в тому, що одна людина на чолі держави знає, як краще жити в країні, – це вже утопія. Застосування дизайн-мислення, експериментування – те, що також може допомогти нам на рівні держави. Україна знаходиться в дуже вигідному становищі, тому що у нас низькі стартові позиції. Немає чого боятися експериментів – ще один фейл не призведе до якихось кардинальних наслідків.

Дмитро Бондаренко, генеральний директор Групи Компаній ЛІГА, CEO Ligamedia

Із тим темпом розвитку, в якому ми живемо, нам потрібно багато вчитися. Дуже важливо зараз фокусуватися не тільки на хард-скілах, які змінюються занадто швидко, скільки на софт-скілах.

Уміння адаптуватися. Споживати нові технології, швидко їх вивчати і бути готовим відмовлятися від них, щоб перейти до наступних.

facebook.com

Емоційний інтелект. Швидкість і складність – це емоційне навантаження, потрібно бути готовим і вміти відмовитися від того, що працювало вчора. Це великий виклик для кожного з нас.

Самовдосконалення. Інформації зараз колосальна кількість, але потрібно правильно з нею працювати. Автоматизація замінює людську працю – в основному більш механічну, просту працю. Це означає, що вимоги до інтелектуальної праці все зростають і зростають, а значить, робота буде у тих, хто найрозумніший.

Уміння аналізувати. Правильна та якісна аналітика – це надважливий навик. Звичайно ж, не можна забувати про цінності і моралі, яка є основою людини, тому що всі проблеми, з якими ми зіткнемося, 100% нам належить вирішувати по совісті.

Андерс Війкман, співголова Римського клубу

У всьому світі відбуваються технологічні, політичні та соціальні зміни. Деякі з них – дуже позитивні, деякі – не настільки. Технології мають гарні і ризиковані складові. Я дуже позитивно налаштований щодо цифрової революції, але нам треба бути обережними і серйозно сприймати її ризики.

K.Fund Media

Вони стосуються нашої приватності, це величезна проблема, ніхто не хоче нею займатися. Мені здається, Україна не впорається з цим питанням, але може долучитися до його вирішення.

Ніхто не знає, що станеться далі, але в майбутньому у багатьох людей, можливо, не буде достатньої кількості навичок, щоб займатися певними видами труду. Тому новосформований ринок праці і те, яким чином люди будуть вести себе в ньому – теж проблема.

Поділитися: