Розкажіть про себе: що робить нетворкінг у бізнес-школах особливим

4879
Shutterstock
Про територію довіри, захопленості та розвитку

Нетворкінг входить до трійки найвагоміших причин, через які люди йдуть вчитися у бізнес-школи, нарівні з підвищенням доходів і надбанням нових навичок.

Про це K.Fund Media розповіла директор зі зв’язків зі спільнотою Бізнес-школи МІМ Дар’я Манжарова.

Розпочавши навчання в бізнес-школі, людина потрапляє в коло однодумців, успішних підприємців і управлінців, людей, які можуть поділитися експертною думкою, надати консультацію, стати наставниками.

Згідно зі статистикою Financial Times, 95% респондентів упевнені в тому, що нетворкінг допомагає роботі

Інтерес до можливостей, які відкриває нетворкінг, проявляють і новачки в бізнесі, і підприємці з солідним досвідом і репутацією. Для перших це можливість нарастити цінні зв’язки, отримати унікальну інформацію, перейняти цінний досвід. Для других – проявити себе в ролі наставника, знайти професійних співробітників або надійних партнерів.

Одна з великих проблем українського бізнесу – нестача довіри
Одна з великих проблем українського бізнесу – нестача довіри. Shutterstock

«Підтримка – це не тільки інвестиції в твій проект або консалтинг твого бізнесу. Учні на MBA в 2014 році допомогли своєму одногрупнику з сім’єю переїхати з Донецька до Києва.

Вони не тільки посприяли в пошуку замовлень для його компанії, а й допомогли з житлом на перший час», – зазначає Дар’я Манжарова.

Одна з великих проблем українського бізнесу – нестача довіри. У нас своєрідна «презумпція винності». До представників своєї альма-матер, одногрупників  ставлення інакше. Випускники однієї бізнес-школи схильні більше довіряти один одному. У них спільні цінності, наприклад, прагнення розвитку, відповідальності за себе і свою справу. Вони пов’язують свої плани з Україною. В такому середовищі простіше шукати інвесторів або потенційних бізнес-партнерів.

Під час навчання слухачі отримують не тільки знання, а й отримують цінні контакти. Знання колись доведеться оновлювати. А коло однодумців буде розвивати і підтримувати тебе ще довгі роки.

У бізнес-школи приходять люди, які хочуть змінювати і змінюватися. Ця жага змін на краще часто стає заразливою. Коли навколо всі  зайняті активною діяльністю, складно самому не захопитися.

«Інтерес до трансформації – один з основних мотивів до навчання. Новий проект, сфера діяльності, вихід на новий горизонт і необхідність «прокачати» себе для цього – ось те, що зазвичай мотивує абітурієнтів. Проходячи навчання на MBA, вони опиняються серед кількох десятків людей зі схожими бажаннями та мотивами, але різною бізнес-експертизою. І це створює синергетичний ефект, що допомагає сформувати дійсно цікаві та перспективні проекти», – ділиться Дар’я Манжарова.

Спільнота в бізнес-школі формує особливе середовище, що розвиває. Потрапити до нього – велика цінність.

Спільнота в бізнес-школі формує особливе середовище, що розвиває
Спільнота в бізнес-школі формує особливе середовище, що розвиває. Shutterstock

І для дорослих людей це особливо важливо, адже що старшим ти стаєш, то складніше відкриватися людям, невимушено заводити нові знайомства.

«Середовище змін в бізнес-школі здатне впливати не тільки на бізнес, а й на всі сфери життя людини. Пригадую випадок, коли учні допомогли своєму одногрупнику схуднути. Вони підтримували його на цьому шляху з великим азартом і співучастю. У підсумку – людина дійсно позбулася зайвої ваги», – згадує Манжарова.

Бувало й так, що один зі студентів так захоплював одногрупників своєю інноваційною ідеєю, що вони кидали поточні роботи і приєднувалися до його проекту. Вкрай рідко трапляється група, вихідці з якої не створили б спільний бізнес або не запросили когось зі слухачів до себе на роботу. Учні знаходять в стінах бізнес-школи не тільки партнерів для бізнесу, а й партнерів для життя, весілля серед МІМівців трапляються постійно.

Нетворкінг не закінчується після отримання диплома

Часто основам побудови відносин доводиться вчити, бо заводити корисні зв’язки та розповідати про себе в Україні зазвичай  вважається заняттям непристойним.

Навички самопредставлення люди в нашій країні практично позбавлені.

«У старших слухачів все ще сильний пострадянський культурний «патерн»: я – остання буква алфавіту, нехай про мене краще інші скажуть», – ділиться Манжарова популярними висловлюваннями горе-нетворкерів.

Подолати цей бар’єр допомагає атмосфера в бізнес-школі. «У нас  важливіше, який ти у роботі. Наприклад, слухачеві треба коротко представитися перед початком командної роботи з кейсом. Але зрештою його запам’ятають не  через те, чи була у нього візитна картка, а через те, чи зробив він внесок в спільний результат», – зазначає Дар’я.

Спільна робота над завданнями, участь в ігрових симуляціях сприяє розкриттю слухачів. Вони не просто виконують спільне завдання, а на практиці оцінюють сильні і слабкі сторони один одного.

Знайомства відбуваються як під час навчання, так і після його завершення
Знайомства відбуваються як під час навчання, так і після його завершення. Shutterstock

«Знайомства відбуваються як під час навчання, так і після його завершення. Зустрічі випускників, спеціальні заходи, майстер-класи, семінари, форуми, конгреси – все це платформи для обміну не тільки інформацією, а й контактами», – додає Манжарова.

Робота зі спільнотою випускників ведеться і в онлайн-просторі. Наприклад, використовують можливості соціальних мереж. Слухачі бізнес-школи потрапляють в закриті спільноти, заводять віртуальну дружбу між собою, що сприяє швидкому обміну інформацією, ідеями та корисними контактами.

«Сьогодні візитні картки все частіше відступають перед безпосереднім “О, це ж ваш профіль? Я вас зафрендив, спишемося”», – резюмує Дар’я.

Нетворкінг у бізнес-школі – це шанс знайти однодумців, надійних друзів і партнерів, з якими легко та цікаво будувати бізнес, розвивати вже наявні проекти або створювати нові.

Можливості, які відкриває бізнес-школа для нетворкінгу, не обмежені терміном навчання або кількістю учасників групи. Це середовище, потрапивши до якого одного разу, стаєш його частиною на довгі роки.

Поділитися: