Рон Фрідман про AI: повстання машин і повсюдне поширення нейромереж

431
singularityukyiv.com
Штучний інтелект використовується уже всюди, починаючи з медицини і закінчуючи логістикою

Фахівець в галузі машинного навчання, засновник Sincere Technology – R&D лабораторії Рон Фрідман активно почав вивчати можливість повстання машин. Про це він розповів K.Fund Media.

Рон Фрідман вже кілька років виступає в ролі доповідача на українському форумі інтернет-діячів iForum, розповідаючи про вплив нових технологій на життя людей.
«Нещодавно спілкувалися зі швейцарськими колегами з Університету Цюріха, вони фізики за фахом, але займаються дуже незвичайною проблемою, трактуванням прийняття рішення AI», – зазначив Фрідман.

Він додав, що людина може навчити нейронну мережу робити якийсь прогноз і приймати рішення на основі цього прогнозу.

uain.press

Але зрозуміти, чому нейронна мережа прийняла саме таке рішення, і чому саме таким був прогноз – складніше. Зараз багато уваги приділяють ймовірнісній інтерпретації подій та прогнозів.

«Давайте розглянемо ситуацію із останньою аварією Tesla. За ідеєю, хтось повинен відповісти за загибель пішохода, ми вже тисячу разів обговорювали, що завжди винні творці алгоритму (ну якщо вони взагалі винні). А чи завжди творці розуміють, чому і на основі чого їх нейронна мережа прийняла саме таке рішення? У простих завданнях логіка наших алгоритмів зрозуміла, але зараз вже є такі завдання, складність яких може дорівнювати по складності тим, які виконує людина. Наприклад, керування автомобілем, тут дуже важлива інтерпретація кожного рішення, прийнятого нейронною мережею», – поділився фахівець, який і сам працює над створенням AI.

Якщо ототожнювати робототехніку з AI, чого я дуже не люблю робити, то «звірі» від Boston Dynamics дедалі більше лякають.

Навіть ті українці, які не вірять у вихід AI з-під контролю людини, часто побоюються бути заміненими машиною на роботі. То кому ж варто переучуватися вже зараз, щоби через пару десятків років не залишитися непотрібним у своїй спеціальності?

«Статистика та численні дослідження покажуть, що практично всі професії можуть бути замінені роботами. Багато хто говорить, що першими підуть програмісти, навіть раніше, ніж водії з появою автомобілів з автопілотом. Я цю думку поділяю лише частково, думаю, що якісь рутинні завдання точно є сенс автоматизувати», – зазначив засновник Sincere Technology.

singularityukyiv.com

Протягом найближчих п’яти років питання працевлаштування зміниться.

Згідно з особистими спостереженнями Фрідмана, юристи дуже близькі до часткової автоматизації роботи і, ймовірно, частково – лікарі, але ця галузь є дуже консервативною і не любить змін, тим більше впровадження нових технологій.

Він вірить, що протягом 20 років кількість робочих місць в усіх професіях скоротиться в рази, але не в десятки разів, як прогнозують багато футурологів.

Протягом найближчих п’яти років питання працевлаштування зміниться

«Багатьох чекає безумовний базовий дохід від держави (UBI). Хочу додати від себе, що все-таки я кажу про інтелектуальні професії, а не робочі. Хоча AI сильно пройдеться і по цих цими професіях із появою різних систем розпізнавання фото/відео, роботів», – припускає фахівець з AI.

Штучний інтелект використовується вже всюди, починаючи від медицини закінчуючи логістикою, транспортом, спортом.

Рон Фрідман розповів про те, що не так давно до них звернулася компанія – вони трейдери руди. Вони назвали свій бізнес бізнесом XIX століття, але тим не менше в нього вдалося впровадити дуже просте рішення з візуалізації даних та оптимізації попиту / пропозиції і для них це було супер-інновацією.

Насправді завдання, в котрих AI поки що є дуже слабким – це психологія, соціологія та інші, в котрих треба вміти проявляти емпатію.

Дізнайтеся, чи займуть роботи ваше робоче місце

Поділитися: