«Робити неможливе можливим»: 5 книг від інвестбанкіра Ігоря Мазепи

2738
uk.wikipedia.org
CEO та засновник компанії Concorde Capital розповів K.Fund Media про книги, які допомагають йому виходити з кризи сильнішим

Я не шукаю у книгах порад, де знайти мотивацію чи як розвиватися. Я шукаю в них нові ідеї та рішення. Мої топ-5 – це досить різні книги: тут і класика, і прогнози сучасників-футурологів. Вони надихають мене на нові звершення.

Неординарні: історії успіху

«Неординарні: історії успіху» Малколма Ґладуелла

Український переклад – КСД, 2016

Ця книга потрапила до моїх рук випадково. Мені подарували її зі словами: «Це – бестселер The New York Times!». Не можу сказати, що супервідзнаки для мене аж такі важливі. Проте ця книга справді варта уваги, адже є досить нестандартним поглядом на біографії видатних людей, серед яких бізнесмени, спортсмени, рок-зірки, комп’ютерні генії. Наведу одну з цитат: «Успіху досягають не найяскравіші. І успіх – це не просто сума ухвалених рішень та докладених зусиль. Успіх – це більшою мірою дар. Генії – це ті, кому дісталися можливості, та ті, хто мав мужність та силу волі, щоб ними скористатися».
У книзі є досить суперечливі гіпотези. Наприклад, автор пише, що не завжди все залежить від нас самих. Важливо також опинитися у правильному місці у правильний час, мати сприятливі умови «на вході» (родина, можливості для розвитку та навчання, культурний спадок). Я не в усьому погоджуюся з автором, але на те й книга – щоб замислитися.

Читайте також про інші книги Малколма Ґладуелла


Черчилль. Биография

«Черчилль. Биография» Мартіна Ґілберта

Російський переклад – «КоЛибри», 2015

Це оповідь про життя однієї з найвпливовіших постатей в британській історії, котра захоплює з перших сторінок. Одне з моїх улюблених висловлювань Вінстона Черчилля: «Будь-яка криза – це нові можливості». Наша країна та я особисто пережили не одну кризу. І важливим для мене є вміння аналізувати помилки, робити висновки та виходити з кризи сильнішим.


Атлант расправил плечи

«Атлант розправив плечі» Айн Ренд

Український переклад – «Наш Формат», 2015

Ця книга, на мою думку, належить до класики. Показово, що Айн Ренд написала її наприкінці 1950-х, а вона досі є актуальною. Сюжет дуже нагадує мені розвиток подій у сучасній Україні.


Физика невозможного

«Физика невозможного» Мітіо Каку

Російський переклад – «Альпина Паблишер», 2015

Мітіо Каку не розуміє значення слова «неможливо». Власне як і я. Моє життєве кредо – робити неможливе можливим. Я мав честь поспілкуватися з автором особисто під час заходу, який Concorde Capital проводив цього квітня для своїх друзів та партнерів. Я називав його «Ейнштейном нашого часу». Він не лише розповідає про «високі матерії» (теорію виникнення Всесвіту, штучний інтелект, квантові комп’ютери), а й пояснює, як цифрові технології впливають на світ вже сьогодні. І таких прикладів – безліч: взяти хоча б hyperloop Ілона Маска, котрий, якщо все піде за планом, у 2021 році буде перевозити перших пасажирів. Або розробку безпілотних автомобілів компаніями Embraer, Airbus, Boeing, що можуть витіснити з ринку таксі, якими ми його знаємо. Що вже казати про поширення blockchain-технологій. Я вважаю, що ця книга буде корисною для керівників компаній, які прагнуть змін вже сьогодні, щоб бути успішними у дуже близькому цифровому майбутньому.

Читайте також про книги, які вразили Мітіо Каку


Разумный инвестор

«Разумний инвестор» Бенджаміна Грема

Російський переклад – «Альпина Паблишер», 2018

Це – класика. Must read для інвесторів. Вперше книга була опублікована в 1949 році одним з найуспішніших інвесторів свого часу Бенджаміном Гремом. До речі, Воррен Баффет також вважає цю книгу найкращою з тих, що написані про інвестиції. Одна з моїх улюблених цитат: «Якими б обережними ви не були, існує ризик, котрий не може передбачити жоден інвестор, – можливість помилки. Цей ризик можна мінімізувати лише за допомогою «запасу надійності», тобто ніколи не переплачувати, якою б привабливою не видавалася інвестиція». У книзі ви не знайдете секрету швидкого успіху та збагачення. Вона допоможе сформулювати інвестиційну стратегію, а це набагато важливіше, як на мене.

Поділитися: