Роби правильно: найпоширеніші помилки при виборі пароля в мережі

212
www.shutterstock.com
Забудьте про 12345 і qwerty, назви популярних брендів і фільмів – придумайте унікальний пароль для кожного акаунта

Дослідники Політехнічного університету Вірджинії у співпраці з сервісом управління паролями Dashlane провели дослідження, в рамках якого визначили найпоширеніші помилки при створенні пароля в інтернеті.

Особиста справа: що робити, якщо ви «наслідили» в мережі

Автори дослідження проаналізували понад 6,1 млн анонімних паролів і дійшли висновку, що більшість користувачів роблять одні й ті самі помилки, вибираючи пароль, який буде найлегше запам’ятати. Нижче представлені найпоширеніші помилки.

Аналогічний або видозмінений пароль

Більше половини всіх користувачів мають однаковий пароль або трохи видозмінений для кількох сайтів. Середньостатистичний користувач має понад 150 акаунтів, тому, зрозуміло, не може запам’ятати унікальну комбінацію для кожного з них, вважають автори дослідження. Однак використання одного і того самого пароля значно полегшує завдання хакерам.

Набір послідовних символів

password: 123456
www.shutterstock.com

Щоб не мучитися з вибором пароля, користувачі досить часто набирають комбінацію символів, послідовно розташованих на клавіатурі – наприклад, qwerty або 123456. Згідно з дослідженням одні з найпопулярніших комбінацій: 1q2w3e4r, 1qaz2wsx, 1qazxsw2.

Вислови із сильним емоційним забарвленням

Ніщо не стимулює нашу пам’ять краще за емоції. Користувачі нерідко використовують як пароль вислови із сильним емоційним забарвленням на кшталт любові чи ненависті. Ось найпоширеніші приклади: iloveyou, f*ckyou, a**hole, f*ckoff.

Відомі бренди

Назви відомих брендів завжди на слуху, тому такий пароль важко забути, але також легко і зламати. Користувачі стабільно використовують як паролі імена відомих марок, серед яких – myspace, mustang, linkedin, ferrari.

Поп-культура

лего бэтмен и супермен
www.shutterstock.com

Улюблені фільми, музичні групи і телевізійні шоу відмінно підходять, щоб розважитися ввечері, але не як пароль. Згідно з дослідженням користувачі досить часто використовують такі комбінації: superman, pokemon, slipknot, starwars тощо.

Футбол

Назви футбольних команд, особливо з Ліги чемпіонів, нерідко використовують як паролі. Одні з найпопулярніших комбінацій – liverpool, chelsea, arsenal.

Кілька порад з написання гарного пароля:

Завжди використовуйте унікальний пароль для одного акаунта;
Створюйте комбінації щонайменше з 8 символів;
Використовуйте літери верхнього та нижнього регістру, а також символи;
Уникайте поширених фраз, імен і назв;
Використовуйте менеджер паролів для генерування комбінацій, їх зберігання та управління ними;
І, звісно, не використовуйте незахищене Wi-Fi з’єднання.

Хакери зламали всі 3 млрд поштових скриньок Yahoo!.

Microsoft і Google знайшли нову проблему в мікропроцесорах Intel, AMD, ARM.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: