Роботи допомагають дбати про старіюче населення Японії

268
www.reuters.com
До 2035-го кожен третій японець буде пенсіонером

Японія, де середня тривалість життя перевищує 80 років, намагається впоратися з нестачею фахівців з догляду за людьми похилого віку за допомогою роботів.

До 2025-го в Країні сонця, що сходить, дефіцит працівників, які доглядають за пенсіонерами, становитиме 380 тис. осіб.

Безробіття через роботів торкнеться кожної п’ятої людини в світі

Японія не може вирішити цю проблему навіть за рахунок іноземців. Через суворі вимоги до кандидатів, у тому числі обов’язкове знання японської мови, в 2017-му Токіо видав лише 18 віз на роботу в будинках престарілих.

У результаті Японія вирішила піти шляхом роботизації установ з догляду за хворими та людьми похилого віку.

токийский дом престарелых Shin-tomi
www.reuters.com

Один з найяскравіших прикладів такої політики – токійський будинок престарілих Shin-tomi, про мешканців якого допомагають дбати 20 різних роботів.

Розвитку ринку соціальних роботів активно сприяє уряд Японії. З 2015-го Міністерство економіки, торгівлі і промисловості країни надало виробникам роботів для догляду за людьми похилого віку субсидії в розмірі $45 млн. А японське Міністерство праці за останній рік витратило на таких роботів $50 млн, щоб забезпечити ними 5 тис. установ по всій країні.

За оцінками японського уряду, до 2035-го об’єм місцевого ринку соціальних роботів збільшиться до $3,8 млрд. До того самого часу кожен третій житель Японії буде пенсіонером, тобто не молодшим за 65 років.

Роботи економлять час персоналу будинків престарілих і стають улюбленцями японських стареньких. Однак їх розробка і придбання залишаються досить дорогим задоволенням.

Зокрема, японська компанія Intelligent System Co. витратила на створення терапевтичного робота-тюленя Paro більше 10 років, отримавши $20 млн фінансової допомоги від держави. У всьому світу використовують близько 5 тис. таких роботів, у тому числі 3 тис. – в Японії. Вартість Paro коливається від $3,8 тис. до $6 тис.

Ліжко-трансформер Resyone, одна з частин якого перетворюється на інвалідний візок, від японської корпорації Panasonic коштує $8,6 тис., а людиноподібний робот-аніматор Pepper від японського конгломерату SoftBank – $1,9 тис.

Як ми писали раніше, українські розробники створили першого соціального робота.

А компанія Segway відкрила передзамовлення на робота-скутера Loomo за $1,3 тис.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: