Робота та особисте життя: як досягти балансу у передсвятковий період

167
Shutterstock
Як впоратися зі всіма завданнями, що навалилися, та дожити до свят без збитків для ефективності

У стартапів немає ані вихідних, ані свят. Кожен із нас прагне бути продуктивним на роботі, при цьому залишаючи достатньо «особистого простору». Засновникам та власникам бізнесу набагато складніше впоратися із цим завданням, особливо у передсвяткові дні, коли доводиться буквально розриватися між купівлею подарунків та доведенням «до розуму» презентації бізнес-плану на наступний рік. Як впоратися з усіма завданнями, що навалилися, та дожити до свят без збитків для ефективності?

1

Складайте список першочергових пріоритетів

Він є не менш важливим, аніж список подарунків, особливо якщо ви працюєте у «вільному» графіку. Сконцентруйтеся на глобальних цілях і щодня визначайте для себе 2-3 важливі завдання, які необхідно виконати протягом дня.

Щодня визначайте для себе 2-3 важливі завдання. Shutterstock

Те, що не увійшло в список – зі спокійною совістю можете відкласти. Це дозволить вам не думати під час сімейної вечері про те, чи не випущено з-під уваги щось важливе і термінове.

2

Змусьте робочий графік працювати на вас

Іноді робочі моменти дають можливість попутно зробити кілька справ із власного передсвяткового списку, потрібно тільки правильно організувати час. Зустріч із партнерами, чий офіс знаходиться навпроти улюбленого магазину вашої мами?

Хороший шанс купити їй подарунок, не витрачаючи згодом часу на окрему поїздку

Якщо ретельно спланувати логістику перед початком робочого дня, можна закрити велику кількість питань без шкоди для продуктивності.

3

Зосередьтеся на найважливішому

Те, чому ви приділяєте увагу, зростає. Визначте, що є важливим для вас на даний момент. Якщо ви вже провели 12 годин за комп’ютером, можливо, саме час відкласти роботу і побути з близькими. Пам’ятайте, що ви створили власний бізнес для того, щоби поліпшити своє життя і життя тих, кого любите.

Іноді треба відкласти роботу і побути з близькими. Shutterstock

Навіть якщо ваша поштова скринька переповнена, моменти, проведені з сім’єю та друзями, мають набагато більше значення, ніж електронні листи, про які ви забудете за кілька тижнів. Робота часто може почекати.

4

Візуалізація результату допомагає залишатися цілеспрямованим

Вона ж допомагає впоратися із відволікаючими факторами, які в святковий сезон виникають частіше, ніж звичайно, і стресовими ситуаціями. Як спрямована візуалізація допомагає досягненню цілей, читайте в блозі керуючого партнера Comilfo Executive Search Іллі Фоміна.

5

Даруйте час іншим

Кінець року, дедлайни підтискають, ви перебуваєте в стресовому стані. Але не забувайте, що ваші колеги та підлеглі відчувають те саме і кожен хоче знайти час для сім’ї в цій передсвятковій гонитві. Якщо ви можете завершити годинну нараду у 30 хвилин – не затягуйте.

Якщо хтось із підлеглих проситься попрацювати віддалено один день – надайте йому таку можливість

Чітке розуміння того, коли необхідно бути вимогливим, а коли можна проявити лояльність – це важливий компонент успішного бізнесу та запорука вдалих свят. Залишайтеся зібраним та стратегічно мислячим, з розумінням ставтеся до інших.

6

Не нехтуйте здоровим сном

Сон – це суто фізіологічна потреба, але він грає величезну роль в підтримці емоційної рівноваги, допомагає в прийнятті важливих рішень (пам’ятаємо про «ранок вечора мудріший») та знижує рівень стресу.

Здоровий сон знижує рівень стресу. Shutterstock

І, звичайно ж, закінчення року ідеально підходить для аналізу власної ефективності: що спрацювало, що ні, що потрібно переосмислити і зробити по-іншому. Це зазвичай перетворюється на низку бізнес-рішень, що складають основу стратегії на рік прийдешній.

 

За матеріалами Inc.
Поділитися: