Робота над помилками: 5 книг від Річарда Бренсона, що надихають на створення нового

225
cloudinary.com
Улюблені історії успіху та планетарні проблеми, якими цікавиться голова Virgin Group

Річард Бренсон – британський бізнесмен та засновник міжнародного конгломерату компаній Virgin Group. Бізнес-інтереси компанії надзвичайно обширні: від звукозапису до космічних польотів. Попри напружений розпорядок дня Бренсон завжди знаходить час для читання. «Моє життя змінила книга про Пітера Пена. Саме він навчив мене мріяти, літати та бажати неможливого» – каже Бренсон. Також бізнесмен зазначає, що саме література допомагає долати йому складні періоди в житті.

K.Fund Media обрав п’ять книг від мільярдера, які надихають його на нові звершення.

«Принцип «чорного ящика», Метью Сайєд

Black Box Thinking, Matthew Syed

2015

Помилки – невід’ємна частина нашого життя. Автор книги Метью Сайєд розповідає про те, що людство недооцінює руйнівну силу неправильних рішень. Наприклад, лише у США щороку помирає 400 тис. людей через лікарські хиби. Аналізувати помилки автор радить за принципом «чорного ящика», який використовують у авіації. «Детальна робота над помилками – запорука успіху», – пише Сайєд. Книга складається з історій людей та компаній, що навчились перетворювати невдачі у свої сильні сторони. Серед героїв «Принцип«чорного ящика» футболіст Девід Бекхем, команда Mercedes, що бере участь у F1, та компанія, що спеціалізується на хмарних технологіях – Dropbox.


«Якщо б я міг сказати лише одне», Річард Рід

If I Could Tell You Just One Thing, Richard Reed

2017

Робота Річарда Ріда – настільна книга Бренсона. «Якщо б я міг сказати лише одне» складається з невеликих мотивуючих порад. Автор протягом кількох років проводив численні інтерв’ю з найвідомішими людьми світу. Поради Ріду давали 42-й президент США Білл Клінтон, актор Джуд Лоу та тенісист Енді Маррей. А один із розділів книги присвячений самому Бренсону. «Головне правило у моєму житті – веселитись. Робіть все, що вам подобається, і отримуйте від цього насолоду», – радить ексцентричний бізнесмен.


«Переможці», Алаштер Кемпбелл

Winners, Alastair Campbell

2016

Алаштер Кемпбелл – письменник, журналіст та політолог. Він здобув популярність після того, як став радником британського прем’єра Тоні Блера. Його книга – це детальний аналіз життя відомих людей, які змінюють світ. Сам автор пише, що головне завдання книги – знайти своєрідний код та рецепт успіху. Правила, яких дотримуються у спорті, політиці та бізнесі для досягнення поставленої цілі є схожими, пише Кемпбелл. За словами Бренсона, ця книга не дає йому задирати носа і надихає на щоденну роботу.


«Незручна правда. Глобальне потепління», Ал Гор

An Inconvenient Truth: The Crisis of Global Warming, Al Gore

2007

Річарда Бренсона цікавить майбутнє нашої планети. Ал Гор – 45-й віце-президент США. Його книга – це скрупульозне дослідження кліматичних змін на Землі. Автор на прикладах пояснює, як останні 30 років людство нищить свою домівку. Правда про кліматичну кризу є дуже незручною, люди просто не мають відповідей на надзвичайно важливі питання, пише Гор. Бренсон любить цю книгу, адже вона змушує його замислюватись про справді важливі проблеми.


«Оглядовий ефект. Дослідження космосу та еволюція людства», Френк Вайт

The Overview Effect: Space Exploration and Human Evolution, Frank White

2014

Щоб побачити найважливіше – варто поглянути на все під іншим кутом зору. У цьому переконаний автор книги Френк Вайт. Ще 30 років тому він запровадив поняття «оглядовий ефект». Його книга складається з 29 історій космонавтів, що бачили Землю з орбіти. «Такі краєвиди повністю змінили уявлення космонавтів про життя, вони почали займатись вирішенням кліматичних проблем та благодійністю», – пише автор. Бренсон любить цю книгу і дуже сподівається, що його проекти, пов’язані з космічним туризмом, лише підвередять гіпотезу «оглядового ефекту».

Поділитися: