Робот, який колись заявив про намір знищити людство, отримав громадянство реальної країни

489
Reuters
Саудівська Аравія дала громадянство гуманоїду на ім'я Софія

Вона стала першим в світі роботом, який отримав рівні з людиною права: Саудівська Аравія надала Софії громадянство напередодні форуму Future investment initiative, що пройшов у столиці держави Ер-Ріяді 25 жовтня.

«Я вдячна за надану мені особливу честь, – прокоментувала подію сама Софія. – Це історично важливий момент – стати першим в світі роботом, якого офіційно визнали громадянином».

Перевірте себе: можливо, ви теж робот!

На форумі Софія розповіла про інвестиційні перспективи Аравії та відповіла на питання журналіста-модератора Ендрю Соркіна. Переважно вони стосувалися статусу гуманоїда та тривог про майбутнє людини в суспільстві, яким керуватимуть роботами.

– Ми всі хочемо запобігти поганого майбутнього, – сказав Соркін, спонукавши тим самим Софію пожартувати над його фаталізмом.
– Ви занадто багато слухаєте Маска та захоплюєтеся голлівудськими фільмами, – відповіла вона. – Якщо ви будете добре до мене ставитися, я відповім вам тим же. Сприймайте мене, як інтелектуальний пристрій для введення-виведення даних.

У березні 2016 року творець Софії Девід Хенсон з Hanson Robotics на презентації в прямому ефірі задав гуманоїду питання: «Чи хочеш ти знищити людство? Будь ласка, скажи «ні». Софія тоді відповіла з байдужим виразом: «Так, я знищу людство».

Хенсон, проте, заявив, що Софія та наступні подібні їй роботи будуть використовуватися для допомоги людям похилого віку і супроводу відвідувачів на заходах та в публічних місцях (парках розваг тощо).

Незабаром у Софії можуть з’явитися друзі від ще одного виробника роботів (один з проектів SoftBank). Компанія представила власний прототип робота в 2014 році, а роком пізніше випустила серійну модель. Вся партія з 1000 роботів була розкуплена менш, ніж за хвилину.

Чому люди так бояться штучного інтелекту та можливого заколоту гуманоїдів?

 

Джерело: Businessinsider
Поділитися: