Робот на допомогу: в Південній Кореї суднобудівники автоматизують виробництво

207
www.bloomberg.com
Роботи згинають і зварюють металеві пластини кораблів, полегшуючи і прискорюючи виробництво

Південнокорейські суднобудівники автоматизують будівництво контейнеровозів за допомогою роботів. Використання роботів дає змогу прискорити виробництво і скоротити супутні витрати.

Південнокорейський концерн Hyundai Heavy Industries, найбільший суднобудівник у світі, розробив промислового робота вагою 67 кг, який може згинати і зварювати сталеві пластини кораблів. Управляється він дистанційно.

Тест: робот ви чи людина?

Суднобудівник планує використовувати робота вже з наступного року, що дасть змогу скоротити тривалість зварювальних робіт на дві третини, знизити кількість залучених робітників і зменшити витрати на $9,4 млн на рік.

У планах Hyundai Heavy також побудувати автоматизований завод з використанням «роботизованих рук» для поставки сталевих деталей у два дочірніх суднобудівних підрозділи – Hyundai Mipo Dockyard і Hyundai Samho Heavy.

У свою чергу, південнокорейська суднобудівельна компанія Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering вирішила автоматизувати будівництво опорних секцій контейнеровозів, чиї розміри можуть перевищувати 400 м у довжину.

Для довідки: для будівництва одного судна на 20 тис. контейнерів необхідно близько 200 кваліфікованих робітників.

«роботизована рука» Caddy
www.bloomberg.com

Daewoo Shipbuilding розробив 16-кілограмову «роботизовану руку» Caddy для зварювання сталевих деталей конструкцій, у тому числі в обмеженому просторі. З його допомогою компанія вже заощадила $4,2 млн на будівництві кожного судна, тому вирішила побудувати ще одного робота, але вже трохи меншого – вагою 14,5 кг.

«Дуже важливо скоротити витрати там, де це можливо», – наголосив аналітик корейської компанії Yuanta Securities Korea Че-он.

Однак поки рано говорити про масову автоматизацію суднобудівної промисловості. На відміну від автопромисловості, кожен корабель будують відповідно до різних вимог і специфікацій замовника.

«Кожен замовник має своє бачення майбутнього корабля», – нагадав віце-президент з інновацій суднобудівного бізнесу Rolls-Royce Оскар Левандер.

Нагадаємо, що бельгійська компанія побудувала перше в світі судно, що не дає викидів.

Японський суднобудівний гігант Imabari поглинає конкурента Minaminippon.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: