Рішення є: Марк Цукерберг про проблеми Facebook

197
www.shutterstock.com
Про боротьбу з фейковими новинами, монетизацію за принципом Тіма Кука і регулювання соціальної мережі

Глава всесвітньо популярної соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг розповів про проблеми компанії за останній рік, а також їх вирішення в інтерв’ю для американського видання Vox.

Боротьба з фейковими новинами

За словами Марка Цукерберга, у 2016 році соціальна мережа не мала достатніх знань і досвіду для боротьби з дезінформацією, як, наприклад, у випадку втручання Росії в президентські вибори США.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Однак згодом Facebook розробив новий алгоритм з елементами штучного інтелекту для виявлення фейкових акаунтів. Систему використовували в ході президентських виборів у Франції: соціальна мережа виявила близько 30 тис. фейкових акаунтів на Facebook.

«Я думаю, що люди відчули зменшення агітації в соціальній мережі під час виборів у Франції», – сподівається гендиректор Facebook.

Цукерберг наголосив, що таку проблему навряд чи коли-небудь вдасться вирішити повністю, але можна «зміцнити захист».

Facebook
www.shutterstock.com

Сьогодні близько 14 тис. співробітників Facebook стежать за безпекою соціальної мережі і займаються питаннями комунікації користувачів.

Глава корпорації також нагадав, що за останній рік соціальна мережа прийняла пакет заходів з боротьби з фейковими новинами. З останніх – інструмент «пов’язані новини», рішення залишити у стрічці новини тільки з достовірних джерел і перевірити достовірність фото і відео користувачів.

Марк Цукерберг також наголосив, що соціальна мережа прагне показувати менше контенту, який змушує користувачів переходити за посиланням, щоб отримати фінансову вигоду.

Удар у відповідь Тіму Куку

Трохи більше тижня тому генеральний директор Apple Тім Кук вимагав посилити регулювання Facebook, а зокрема, впровадити більш жорсткий і «зроблений на совість» контроль даних користувачів.

Трохи раніше глава «яблучної» корпорації також вказав на прагнення Facebook використовувати всі дані користувачів для фінансової вигоди. Цукерберг спростував це припущення, вказавши на своє прагнення насамперед дбати про те, що відбувається в соціальній мережі, а тоді вже про рекламний бік бізнесу.

«Ми у Facebook наполегливо працюємо, щоб надати безкоштовний сервіс, доступний кожному», – запевнив глава найбільшої в світі соціальної мережі.

Політика регулювання контенту

Марк Цукерберг наголосив на необхідності регулювання контенту користувачів через зростаючу кількість дискусій про те, який контент є допустимим, а який ні.

Facebook
www.shutterstock.com

«Facebook – спільнота з 2 млрд користувачів з різних країн у всьому світі, кожен з яких має власні культурні та соціальні норми», – зазначив Цукерберг.

Гендиректор запевнив у своєму прагненні створити більш демократичне співтовариство, яке відображатиме цінності всіх користувачів незалежно від країни. Але для цього треба «розробити цілу низку політик, які регулюватимуть це питання», продовжив Цукерберг.

Глава Facebook вважає, що недостатньо лише допомогти людям знайти один одного в соціальній мережі, фокусуючись на технічному боці питання. Не менш важливо створити для цього всі умови, налагодити взаємини і стати ближчими один до одного.

Регулювання Facebook

Події останніх місяців яскраво продемонстрували: коли Facebook помиляється, то наслідки мають міжнародний масштаб. Марк Цукерберг наголосив, що соціальна мережа готова «оперативно реагувати на проблеми в міру їх виникнення» і знаходити рішення, яке допоможе уникнути їх «повторення в майбутньому».

Однак Facebook все-таки не вистачає прозорості в процесі вирішення завдань, що виникають на платформі. Цукерберг запропонував створити власну «незалежну апеляцію» за принципом структури Верховного суду США. Користувачі, які не працюють в Facebook, зможуть впливають на прийняття остаточних рішень щодо проблем, які виникають.

 

Джерело: The Vox

Поділитися: