Рішення прийнято: Monsanto знизили стягнення до $78 млн за канцерогени в гербіцидах

499
aggeek.net
На «дочку» Bayer чекають ще 8 тис. аналогічних позовів у США

Велика хімічна компанія Bayer-Monsanto має заплатити $78 млн компенсації за виробництво канцерогенних гербіцидів. Верховний суд Каліфорнії знизив початкову суму позову від шкільного садівника з $250 млн, повідомив Reuters.

Суд скоротив суму відшкодування збитків з попередніх $250 млн до $39 млн за умови згоди потерпілого – шкільного садівника Дуейна Джонсона, який звинуватив корпорацію у виробництві засобів для захисту рослин з канцерогенними гліфосатами, які викликали у нього рак.

Цифрова медицина за версією Bayer: як штучний інтелект і технології зцілюють людей

У разі згоди Monsanto виплатить штраф у розмірі $78 млн, а потім постане перед судом за 8 тис. аналогічними позовами по всій території США.

Корпорація Bayer, новий власник Monsanto, назвала вердикт «рішенням в правильному напрямку», хоч і сумнівається в наданих доказах. Компанія має намір подати апеляцію в Каліфорнії.

Сторона звинувачення вважає, що надані докази «були, чесно кажучи, приголомшливими», зазначив Reuters.

Bayer заявив, що десятиліття наукових досліджень і практики показали, що гліфосат безпечний для використання людиною. Сторона звинувачення стверджує, що компанія знала про використання небезпечних для людини хімдодатків, про що свідчать внутрішні документи.

У 2017 році Агентство США з охорони навколишнього середовища за підсумками десятирічного дослідження винесло висновок, що гліфосат не є канцерогеном. Однак раніше в 2015 році Всесвітня організація з охорони здоров’я класифікувала його як потенційний канцероген.

Поділитися: