RightEye визначає проблеми із зором через порушення в роботі мозку за 5 хвилин

131
www.engadget.com
Медичний додаток за синхронністю руху очей оцінює наявність ознак струсів, аутизму або хвороби Паркінсона

Щоб перевірити зір, не обов’язково йти до офтальмолога. Додаток RightEye аналізує синхронність роботи зору і головного мозку за допомогою низки простих тестів з оцінки руху очей.

Наявність відхилень може говорити як про проблеми в роботі очних м’язів, так і про симптоми струсу головного мозку, аутизму і хвороби Паркінсона.
Так вважають розробники програми з компанії RightEye (штат Меріленд, США), які близько 30 років займаються технологіями для офтальмології.

Базові тести під назвою EyeQ проводяться на спеціальному пристрої і тривають близько п’яти хвилин. Наприклад, в одному з них необхідно захистити свій космічний корабель, «відстрілюючи» очима ворожі космольоти. Кольорові кораблі треба побачити периферійним зором, але не дивитися на них.

Модуль Tobii аналізує рух кожного ока окремо, моментально оцінюючи узгодженість дій. Результати можуть наочно показати відхилення від норми в траєкторії руху очей: якщо пацієнт не зміг простежити за мішенню по прямій лінії та інше.

Лікувальні інновації: три вдалих медичних стартапа

Якщо для деяких відхилення можуть бути нормою (кожен організм унікальний по-своєму), то для інших вони є симптомами проблем у роботі головного мозку і свідчать про аутизм або хворобу Паркінсона.

Пристрій RightEye – компактний і працює від акумулятора протягом восьми годин. У планах – використовувати додаток для виявлення когнітивних розладів у дітей і як тест на профпридатність для спортсменів, повідомила глава RightEye Барбара Барклай.

Сім команд Головної ліги бейсболу США вже використовують додаток RightEye для оцінки здоров’я гравців. Загалом компанія має близько 200 клієнтів.

Тім Кук порекомендував медичний додаток з величезним фотобанком.

Електронна система eHealth перейшла у відання Міністерства охорони здоров’я України.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: