Корпорація Amazon у вівторок, 4 вересня, на біржових торгах досягла ринкової капіталізації в $1 трлн, ненадовго ставши другою у світі компанією з 13-значною вартістю.
Ціна акцій Amazon за рік зросла більш ніж удвічі за рахунок зростання продажів і експансії на ринку хмарних обчислень й електроніки. Вчорашні торги зафіксували курс $2050,50, повідомляє Reuters.
Jeff Bezos is $1.8B richer as Amazon’s market cap briefly hits $1 trillionhttps://t.co/5eUzCJUqAZ pic.twitter.com/Kl1ujDe7Vy
— Forbes (@Forbes) September 4, 2018
Якщо корпорація збереже набраний темп, то рокіровка між Apple й Amazon на першому і другому місці в топі найдорожчих компаній планети стане лише питанням часу.
Нагадаємо, капіталізація Apple перевалила за $1 млрд трохи більше місяця тому.
Якщо шлях до першого трильйона в Apple тривав майже 38 років, то Amazon зростає вдвічі швидше – компанії виповнився 21 рік.
Філософія успіху: «Перший День» Джеффа Безоса
У 1994 році Джефф Безос зробив зі свого гаража склад для невеликого книжкового онлайн-магазину.
Відтоді Amazon увійшла практично в усі ніші мережевого ритейлу і стала найсерйознішим конкурентом офлайн-супермаркетам. WalMart, багаторічний лідер торгівлі, був змушений терміново запустити експрес-доставку продуктів, щоб просто зберегти позиції.
Купівлю мережі супермаркетів Whole Foods назвали не лише революцією в ритейлі, а й початком нової економіки.
Сьогодні Amazon активно розвиває сектор онлайн-відео і «розумних» речей.
AI-колонка Alexa стала найпопулярнішим різдвяним подарунком, а потім влаштувалася «на роботу» дворецьким в готелі Mariott.
Однак основним джерелом прибутку і головним драйвером зростання компанії стали її хмарні сервіси.
Нагадаємо, очевидне лідерство корпорації в тендері Пентагону на поставку і обслуговування «хмари» для американських силовиків, який ще не відбувся, обурює інших провайдерів.
У другому кварталі цього року саме «хмара» забезпечила 55% операційного доходу і 20% загального доходу Amazon.
Amazon вийшла на біржу в травні 1997 року. Тоді акції торгувалися по $1,50, у жовтні 2009-го – вже по $100, у травні 2017-го – сягнули $1000.
За розрахунками аналітиків Thomson Reuters, виручка Apple за підсумками цього фінансового року (закінчується 30 вересня) зросте на 14,9%, тоді як прогноз зростання виручки Amazon становить 32%.