Рецепт успіху: Amazon досягнув капіталізації в $1 трлн

565
uk.reuters.com
За рік акції корпорації Джеффа Безоса подорожчали більш ніж удвічі

Корпорація Amazon у вівторок, 4 вересня, на біржових торгах досягла ринкової капіталізації в $1 трлн, ненадовго ставши другою у світі компанією з 13-значною вартістю.

Ціна акцій Amazon за рік зросла більш ніж удвічі за рахунок зростання продажів і експансії на ринку хмарних обчислень й електроніки. Вчорашні торги зафіксували курс $2050,50, повідомляє Reuters.

Якщо корпорація збереже набраний темп, то рокіровка між Apple й Amazon на першому і другому місці в топі найдорожчих компаній планети стане лише питанням часу.

Нагадаємо, капіталізація Apple перевалила за $1 млрд трохи більше місяця тому.

Якщо шлях до першого трильйона в Apple тривав майже 38 років, то Amazon зростає вдвічі швидше – компанії виповнився 21 рік.

Філософія успіху: «Перший День» Джеффа Безоса

У 1994 році Джефф Безос зробив зі свого гаража склад для невеликого книжкового онлайн-магазину.

Відтоді Amazon увійшла практично в усі ніші мережевого ритейлу і стала найсерйознішим конкурентом офлайн-супермаркетам. WalMart, багаторічний лідер торгівлі, був змушений терміново запустити експрес-доставку продуктів, щоб просто зберегти позиції.

Купівлю мережі супермаркетів Whole Foods назвали не лише революцією в ритейлі, а й початком нової економіки.

Сьогодні Amazon активно розвиває сектор онлайн-відео і «розумних» речей.

Однак основним джерелом прибутку і головним драйвером зростання компанії стали її хмарні сервіси.

Нагадаємо, очевидне лідерство корпорації в тендері Пентагону на поставку і обслуговування «хмари» для американських силовиків, який ще не відбувся, обурює інших провайдерів.

У другому кварталі цього року саме «хмара» забезпечила 55% операційного доходу і 20% загального доходу Amazon.

Amazon вийшла на біржу в травні 1997 року. Тоді акції торгувалися по $1,50, у жовтні 2009-го – вже по $100, у травні 2017-го – сягнули $1000.

За розрахунками аналітиків Thomson Reuters, виручка Apple за підсумками цього фінансового року (закінчується 30 вересня) зросте на 14,9%, тоді як прогноз зростання виручки Amazon становить 32%.

Сам Джефф Безос коштує вже $150 млрд.

Поділитися: