Рецепт HURU: 10 практичних порад, як провести успішний краудфандинг на Kickstarter

215
K.Fund Media
Як правильно підготуватися до кампанії, скільки часу і коштів на це потрібно

Українські рюкзаки HURU – яскравий приклад успішної краудфандингової кампанії. Проект зібрав на Kickstarter втричі більше початкової мети – $52 тис.

В рамках івенту «UGENERATION: Покоління, яке створює», у Fedoriv Hub виступив Олег Власенко, засновник HURU. Він розповів, що робила команда перед запуском кампанії.

K.Fund Media записав головні тези бізнесмена

Я не припускав, що ми підемо на Kickstarter, оскільки у мене був невдалий досвід на краудфандинговій платформі Indiegogo. Ми створювали застосунок для мобільних телефонів, я робив його в першу чергу для себе, тому не орієнтувався на монетизацію. В результаті вихід на Indiegogo став поганим досвідом: ми нічого не заробили, тільки вклали.

Як тільки у нас з’явився фінальний прототип наплічника HURU, я вирішив, що потрібно йти на Kickstarter. Зараз я коротко розкажу, що ми зробили до старту кампанії, можливо, комусь стане в нагоді наш досвід.

1

Найголовніше – за півтора роки до старту ми зробили сам наплічник HURU.

2

Ми збирали базу журналістів 2,5 місяці. Не важливо, на який краудфандинговій платформі ви готуєте кампанію, найголовніший момент – одержати відгуки та огляди продукту.

K.Fund Media

Базу журналістів збирали четверо дівчат, які працювали у нас в маркетинговому відділі. Всі вони мешкають в різних країнах – в Португалії, США, Данії та Україні.

Інформацію збирали як з відкритих джерел, так і з тих кампаній, які були успішними на самому Kickstarter.

3

Близько двох місяців ми спілкувалися із журналістами та блогерами. Із 2000 осіб нам відповіли понад 100. Це високий показник, зазвичай відповідають набагато менше. З власного досвіду можу сказати, що можна починати таке листування набагато раніше, наприклад, за півроку до старту.

4

За два місяці до старту ми протестували понад 30 рекламних кампаній в Facebook та Instagram. Витратили на них гроші, але ніякого результату не отримали. Я не виключаю, що ми просто погано або неправильно це робили. На жаль, в Україні я не знайшов людей, які змогли би правильно підібрати аудиторію для рекламної кампанії в соціальних мережах, а це дуже важливо.

Зробити красиву рекламну картинку – це просто, а от підібрати конкретну аудиторію під продукт – вкрай складно

Ми її не підібрали, гроші витратили, і реклама не спрацювала. Тому ми відмовилися від реклами у Facebook та Instagram – пішли шляхом відгуків користувачів.

5

Ми знайшли 20 журналістів, які погодилися про нас написати і зробити огляд наплічника. У нас не було жодної проплаченої статті, тому що це дуже дорого.

K.Fund Media

Формат – виключно відгуки користувачів, ми не могли на нього вплинути, просто відправляли їм наплічники і все.

6

Ми знайшли двох людей, які погодилися написати про нас в день старту кампанії. Це дуже важливо, оскільки в перші кілька днів на краудфандингу збираються основні суми. Крім того, у нас було 13 підтверджених публікацій на час кампанії, з них 5 не вийшло, тому що ми не встигли відправити наплічники.

7

Лендінг ми робили на найпростішій платформі – Tilda. Ця послуга коштує близько $15 на місяць.

8

Рекламний ролик зробили за три місяці до старту. Домовилися про зйомки із аеропортом «Бориспіль», щоб показати, що з наплічником можна літати. Нічого за це не платили: ми зробили рекламу їм, а вони – нам.

9

Ми створили повноцінний фотоконтент (1 місяць), контент на лендінг та сторінку Kickstarter (1,5 місяці), підготували прес-релізи, схему роботи з журналістами та блогерами, продумали відповіді на можливі запитання на Kickstarter.

K.Fund Media

10

Під час підготовки до кампанії ми також відшили 15 рюкзаків для журналістів і вже планували фінальне виробництво.

Поділитися: