Решти не треба: з 1 липня загальну суму чека округлятимуть у разі розрахунків готівкою

263
www.shutterstock.com
Нацбанк хоче таким чином заощадити близько 90 млн грн на рік

З 1 липня 2018 року підприємства роздрібної торгівлі і сфери послуг зможуть округляти суму чека у разі розрахунків готівкою, якщо у них не виявиться монет дрібного номіналу для видачі здачі.

Про це повідомив директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Віктор Зайвенко, передає «Інтерфакс-Україна».

Карткам бути: «Укрпошта» отримала ліцензію НБУ на еквайринг платіжних карт

Суму в чеку, яка закінчується на 1-4 коп., округлятимуть у бік зменшення до найближчої суми на 0 коп. Відповідно, суми на 5-9 коп. округлятимуть до наступної суми, яка закінчується на 0 коп.

Цей крок дасть змогу значно спростити щоденні готівкові розрахунки громадян, а також скоротить державні витрати на карбування монет, зазначив Зайвенко. Нацбанк сподівається таким чином заощадити близько 90 млн грн на рік на забезпечення грошового обігу.

монети
bzns.media

Суму можна буде округляти тільки за відсутності монет дрібного номіналу і виключно під час розрахунків готівкою. Водночас банки будуть зобов’язані приймати монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень і видавати їх за наявності в касі.

«Національний банк упевнений, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків», – наголосив Зайвенко.

Відзначимо, що НБУ вирішив ввести округлення після того, як оголосив про припинення карбування дрібних монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Проте в обігу вони залишаться.

У Лондоні вуличні музиканти приймають пожертви безготівково.

З квітня 2019-го Mastercard запустить біометричне підтвердження платежів.

Поділитися: