«Бізнес – це гра на гроші, де мало правил та багато ризику», – вважає один із найбільш успішних підприємців сучасності Білл Гейтс. І справді, існує чимало загроз розвиткові бізнесу. Інвестори виділяють три головних групи ризиків – загрози, пов’язані із умовами ринку, регуляторною політикою та корпоративною репутацією. При цьому, керування останнім фактором визнається найскладнішим завданням.

Запобігання репутаційним ризикам присутнє у стратегіях більшості провідних компаній, але кризи, що регулярно виникають, свідчать про те, що знайти ефективні методи боротьби вдається не усім. Ситуація ускладнюється ще і завдяки тому, що репутаційні загрози є негативними нематеріальними факторами, котрі можуть стати причиною кризової ситуації та вплинути на подальшу роботу компанії.

Репутаційні ризики – це негативні події, що здатні погіршити стосунки зацікавлених груп, а також негативно позначитися на їх готовності підтримувати компанію в її діяльності.

Оскільки між рівнем репутації та ступенем підтримки бізнесу існує прямий зв’язок, недостатня увага, присвячена репутаційним ризикам, може мати найсерйозніші наслідки.

Репутаційні ризики: під ударом. Частина II 

 

Література:

1. Reputation Institute

2. Global Banking & Finance

3. Репутационный риск: управление в целях создания стоимости. Ариф Заман, 2008

4.The SAGE Encyclopedia of Corporate Reputation, Craig E. Carroll, 2016

Поділитися: