Реальні історії: 5 фільмів про сильних духом людей

22815
SWR3
Підбірка кінострічок, заснованих на реальних подіях

Життя – складна штука. І тільки справді сильним людям вдається витримати всі її випробовування. K.Fund Media зібрав п’ять фільмів про реальних людей із вольовим характером.

«Борг проти Макінроя»

Borg vs McEnroe, 2017

Швед Бйорн Борг та американець Джон Макінрой – зірки великого тенісу 1980-х років. Обидва сильні, але дуже різні. Борг – стриманий та незворушний, Макінрой – скандальний та запальний. Вони зустрілися на тенісному майданчику фіналу Вімблдону, і тільки один стане чемпіоном.

Роль Борга зіграв Сверрір Гуднасон – актор з неймовірною схожістю зі спортсменом. В ролі Макінроя – Шайа Лабаф, він сам вийшов на творців фільму з проханням зіграти в ньому. Каже, характер героя йому дуже близький.


«Гра Моллі»

Molly’s Game, 2017

Моллі Блум могла б стати професійною лижницею. Але під час відбору на Зимові Олімпійські ігри вона отримує важку травму і завершує кар’єру. Щоб розвіятись, дівчина їде у відпустку до Лос-Анджелесу. Там випадково створює підпільне казино та стає мільйонеркою. Масштабну авантюру зупиняє ФБР. Чи зможе Моллі вийти сухою з води?

«Коли я познайомився з Моллі Блум, то відразу відчув: вона – персонаж для кіно. Її харизма, поняття про добро і зло – я люблю писати про таких сильних людей, як вона», – каже режисер фільму Аарон Соркін. Стрічка є екранізацією книги спогадів Моллі Блум та триває більше двох годин. В головній ролі – Джессіка Честейн.


«Лев»

Lion, 2016

Сару Брайерлі – з бідної індійської сім’ї. Коли йому було п’ять років, він з братом пішов на пошуки роботи, але заблукав. Хлопець випадково сів на потяг і опинився за 1500 км від дому. За деякий час його всиновила сім’я із Австралії. Пройшло 20 років, і Сару почав згадувати своє дитинство. Він хоче побачити рідних, але ж це так складно – знайти, звідки саме він родом. Днями і ночами хлопець вивчає карту Індії в пошуках знайомих пейзажів. Свариться з дівчиною, звільняється з роботи, впадає в депресію… Чи вдасться йому досягти своєї мети?!

Кінострічка екранізована за автобіографією Сару Брайерлі «Довга дорога додому». Головні ролі зіграли Дев Патель (Сару) та Ніколь Кідман (його прийомна мати).


«Саллі»

Sully, 2016

В січні 2009 року пасажирський літак Airbus A320 зіткнувся зі зграєю птахів, що призвело до виходу з ладу обох двигунів. Командир рейсу Чеслі «Саллі» Салленбергер здійснив аварійну посадку літака на холодні води річки Гудзон в Нью-Йорку. Ніхто з 155 людей на борту не загинув. Але правоохоронці почали розслідування цієї події: чи виправданою була посадка на річку, адже таке рішення майже ніколи не обходилось без жертв. Професійна репутація і багаторічна кар’єра командира Салленбергера під загрозою. Чи вдасться йому довести свою правоту?

Фільм заснований на автобіографії пілотів Салленбергера і Джеффрі Засслоу «Вищий борг: мій пошук того, що дійсно важливо». В головній ролі – легендарний Том Хенкс.


«Вотерґейт: Падіння Білого дому»

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House, 2017

Під час президентства республіканця Річарда Ніксона в Вотергейті затримали п’ятьох людей, які таємно проникли до штабу демократів, щоб встановити там підслуховуючі засоби. ФБР почала розслідувати інцидент, але влада намагається закрити його. Аби світ знав правду, заступник очільника ФБР Марк Фелт на правах анонімності «зливає» в ЗМІ всю інформацію. Публікації в пресі набули такого резонансу, що Ніксон пішов у відставку.

Марк Фелт ще 30 років не розповідав про свою участь в скандалі, а в 2006 році написав автобіографію «Вотерґейт: Падіння Білого дому», що й стала основою для сценарію однойменного фільму. Головну роль в кінострічці зіграв Ліам Нісон.


Вам буде цікаво: 5 фільмів про мистецтво переговорів

Поділитися: