Раціональні мрії: як Вадим Клименко освоював ринок меблів

227
K.Fund Media
Досвід роботи в чужому бізнесі допоміг українському підприємцю вибудувати власну справу

Коли 2014 року киянин Вадим Клименко вирішив заснувати компанію HIS (Home Ideas Supply), йому було близько сорока років. Давні греки назвали цей вік «акме» (вершина), вважаючи його ідеальним для чоловіка, позаяк він має багато сил та бажань, а також необхідний досвід, щоб втілити їх в життя. В цьому випадку вони мали рацію. За плечима Клименка було шістнадцять років роботи в українських компаніях «Голден телеком» (відповідав за розвиток міжнародного бізнесу), «Альфа-Групп» (один з директорів напрямку, що займався комунікаціями, член ради директорів «Київстар») – і бажання зайнятись розвитком власних проектів.

«Я завжди був найманим менеджером, — каже Клименко, — мені було цікаво, щастило з безпосередніми керівниками, проте я вважаю, що менеджеру важливо побувати у ролі власника. Це інша міра відповідальності й інші виклики».

Низький поріг входження

Для бізнесу Клименко обрав сферу предметного, в першу чергу – меблевого, дизайну. Для цього вибору було дві причини: емоційна та раціональна.

Я вважаю, що менеджеру важливо побувати у ролі власника. Це інша міра відповідальності й інші виклики

«Емоційна складова важлива в бізнесі, а без раціональної складно», – каже підприємець. Як сфера діяльності дизайн завжди його цікавив.

А раціональна складова підказувала, що на відміну від, наприклад, продажу одягу та електроніки, де ринок насичений та інвестиційний поріг входження дуже високий, тут можна було починати з чистого аркушу. Розробку проекту Вадим почав разом з молодшим братом Олегом, який працював креативним директором одного із українського рекламного холдинга. Сьогодні він – GEO проекту. Потім до них приєдналася Анастасія Білогривцева, колишній випускаючий редактор журналу «Дім та інтер’єр», зараз – головний редактор сайту. Креативним директором став Ігор Мартін, власник успішного українського архітектурного бюро. Так створилося ядро компанії HIS.

K.Fund Media

Історія Клименка не схожа на казку. Інвестиції в бізнес склали вже кілька сотень тисяч доларів. Причому, якщо на операційну беззбитковість компанія вийшла, то на інвестиційну поки ні, позаяк компанія має велику програму експансії.

Перемога, перемога і фальстарт

Наступ на ринок було розпочато на трьох фронтах. Головним напрямом стало створення маркетплейсу для продажу меблів та супутніх товарів, причому не лише власного виробництва, але й інших українських дизайнерів. (Пропорції продажу «свого» та «чужого» складають приблизно 10% на 90% – K.Fund Media). Сьогодні цей маркетплейс – найбільший у своїй сфері в Україні, і пускають туди не всіх охочих, а лише найкращих.

Другий фронт було відкрито у вигляді електронного ЗМІ про дизайн – смак потенційних покупців ще потрібно виховувати. Сьогодні сайт his.ua – ЗМІ, що читають найбільше в сферах дизайну, інтер’єрного дизайну та архітектури. Лише у Facebook спільнота має більше 90 тис. підписників.

А ось на третьому фронті, власному виробництві, не все йшло як бажалося. Власне виробництво з двадцятьма працівниками, яке в компанії проіснувало близько півтора роки, було не помилкою, а фальстартом.

K.Fund Media

«Складно займатись виробничими процесами, не маючи відповідних компетенцій, – пояснює Клименко.  –  Ми зрозуміли, що на цьому етапі нам простіше зосередитись на тому, що робимо краще – продажах і маркетингу».

Зараз компанія повністю перейшла на аутсорсинг – замовляє вироби власного дизайну українським виробникам. З рівнем кваліфікації тут проблем жодних – в Україні традиційно вміють працювати  з деревиною.

Наступ на Німеччину

Клименко не відмовився від ідеї власного виробництва. Він певен, що цей напрям стане актуальним вже за півтора-два року, і ключовими його драйверами будуть продажі на європейських ринках – цьогоріч компанія почала продавати свою продукцію та вироби українських дизайнерів в Німеччині.

Я вважаю, що кожен підприємець має бути мрійником

«Власного виробництва ми потребуватимемо тоді, коли знадобиться виготовити не 50 табуреток для українського споживача, а 5000 табуреток для німецького супермаркету».

Працювати на німецькому ринку компанія збирається в сфері B2B, ділячись прибутком з німецькими рітейлерами, не маючи ілюзій вийти на німецького покупця самостійно. Звісно, цей ринок виставляє найвищі (у формулюванні Клименка – «драматичні») вимоги до якості виробів. Проте ринок дуже великий і HIS має конкурентну перевагу – в Україні дешева робоча сила. У китайського виробника вона також дешева, безсумнівно, – але строк доставки більший.

Мріяти варто!

Паралельно освоюється також український ринок. Наприкінці квітня HIS відкрила в Києві свою крамницю з продажу меблів і супутніх товарів площею 300 кв. м, а також планує відкрити точки в Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.

K.Fund Media

Реальний торговельний майданчик, порівняно з віртуальним, має свої переваги – покупець приходить і каже: «Я хочу саме те, що у вас тут стоїть, і неодмінно в такому поєднанні».

Десь 60% продажів складають офісні меблі. Весь проект Вадим Клименко бачить в довгостроковій перспективі як портфельну інвестицію.

«До проекту, який ти сам вигадав, ставлення зовсім інше, аніж до проекту, що є більш успішним, але в який ти просто вклав гроші. Я вважаю, що кожен підприємець має бути мрійником».

Поділитися: