Раніше за всіх: як Олександра Балясна одягає найменших

269
K.Fund Media
Працюючи з передчасно народженими дітьми, їй все складніше розмежовувати благодійність і бізнес

Ведмеді, панди, білочки – крихітні костюмчики на плічках рясніють усмішками звіряток. Самі плічка, оздоблені атласом, наче лялькові. На сусідніх полицях – купи яскравих кольорових подушок.

«Але у нас не все так радісно, ​​–  зізнається Олександра Балясна. – Кожна друга наша відвідувачка плаче. Коли моя Діана народилася в сім місяців, я теж плакала».

Як і для більшості, для мене це було повною несподіванкою: в той день я мала стати хрещеною, а стала мамою сама

П’ять років тому Олександра зіткнулася з повною відсутністю товарів для немовлят з малою вагою: вона для доньки не могла знайти навіть нормальних шкарпеток, а в комбінезонах дитина буквально «губилася».

Це наштовхнуло на бізнес-ідею. За півроку Балясна зареєструвала ТМ «Раненько» і відшила першу партію одягу для передчасно народжених дітей. Старт проекту вийшов їй у 10 тис. грн.

Швами назовні

Олександра розстібує «людинку» – це один з найпопулярніших комбінезонів. Кнопки проходять від верху до низу, щоб дитину можна було переодягнути без зайвих перекладань. Однак металеві кнопки закриті спеціальною планкою – не мають тиснути. З цієї ж причини всі шви на одязі назовні.

K.Fund Media

«Я не відразу зважилася на виробництво. Але навіть той одяг для передчасно народжених, який моя сестричка передавала з Голландії, часто зовсім не годився: грубі шви, синтетика», – згадує Балясна.

Працюючи з технологом над створенням моделей, вона постаралася врахувати всі ці нюанси, проте прорахувалася з розмірною сіткою. Перша партія одягу не налазила навіть на крихітних дітей. Найбільший розмір у колекції був 38-ий – на кілограмову дитину. Сьогодні з нього починається лінійка «Раненько».

Шкарпетка до шкарпетки

Почавши з сорочечок і шапочок, Балясна поступово розширювала асортимент. Всі замовлення вона розміщує у двох швейних цехах під Києвом. А нещодавно їй навіть вдалося вийти на українську фабрику, яка погодилася розробити для бренду шкарпетки. До цього компанія їх імпортувала. В інтернет-магазині Балясної можна знайти не тільки товари з етикеткою «Раненько».

Близнюки – окрема цільова група. Маючи малу вагу, вони також потребують крихітного одягу

Вона намагається акумулювати все, що може знадобитися батькам передчасно народжених дітей – від маленьких сосочок і підгузків до дитячих моніторів дихання.

Майки-кенгурушки, наприклад, також були введені до асортименту тому, що їй самій їх радили лікарі.

«Я боялася доторкнутися ручки Діани. А лікар говорив: «Дезінфікуй руки і відкривай інкубатор, це твоя дитина», – згадує Балясна.

Близько до серця

Діставшись до верхньої полиці в шоу-румі, господиня починає перебирати яскраві кольорові подушечки: одна виявляється подушкою під живіт для стимулювання травної системи, друга – для профілактики кривошиї. Є в асортименті й спеціальні моделі з фіксаторами для крапельниць. Але найпопулярніші – гніздечка.

«Це спеціальні кокони, які функціонально нагадують матку. Вони корисні не тільки для передчасно народжених або дітей з малою вагою. Будь-яка дитина звикає до того, що навколо неї стінки, а потім вона народжується і потрапляє до ліжечка. Для неї це дуже сильний стрес!» – вигукує Олександра.

K.Fund Media

У розробці гніздечок «Раненько» брали участь неонатологи Охматдиту і Перинатального центру міста Києва. Сьогодні таких моделей вже вісім. А гніздечко, яке «росте» разом з дитиною, навіть запатентоване.

Загалом, близько 25% товарів, що продаються під торговою маркою для передчасно народжених, беруть і батьки дітей, що з’явилися в строк. Зокрема, особливою популярністю користується гніздо для двійні. Близнюки – окрема цільова група. Зазвичай вони народжуються з малою вагою, тож потребують крихітного одягу.

Лікар сказав

Найактивнішими «продажниками» є лікарі. Проте класичних «медпредставників», які налагоджують контакти з персоналом пологових будинків, в штаті поки немає. Особисті контакти та участь в профільних виставках – цим обмежується просування бренду в професійному середовищі.

Другий канал продажів – пошукові мережі: коли трапляються передчасні пологи, батьки самі починають шукати варіанти

Перший набір, який купують батьки передчасно народжених дітей, складається з шапочки, шкарпеток, царапок і сорочечки – він коштує до 200 грн. Це те, що вимагають від батьків у всіх відділеннях виходжування.

Благодійний внесок

Існує другий проект, який паралельно веде Балясна – Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки». Розділяти напрямки для неї найскладніше: з одного боку, проводити, від «Раненько», наприклад, такі великі події, як Міжнародний день дітей, що народжені раніше терміну, вона вважає неетичним, але, коли звертаються до Асоціації з проханням допомогти одягом немовляті з багатодітної сім’ї, відмовити не може.

«Якщо мама не може придбати гніздечко, ми розповімо, як можна скласти ковдрочку. У відділі продажів у нас радше лінія довіри. Поки мій бізнес страждає від благодійності», – говорить вона.

K.Fund Media

Але є і плюси: волонтери Асоціації створюють ком’юніті у різних містах, а в цьому випадку інформація про можливість придбати одяг для дітей з малою вагою поширюється сама собою. Уже зараз крім Києва продукція бренду представлена в дитячих магазинах Івано-Франківська та Черкас.

Поділитися: