Радість в кожній миті: 5 порад із книги «Тепер!» Еріка Бертрана Ларссена

3469
Shutterstock
Як почати жити теперішнім уже зараз

Чи бувало у вас відчуття, що життя проходить повз і жити по-справжньому стає просто ніколи через дрібні повсякденні справи? А може вам узагалі здається, що вирватися з колеса, в якому ви крутитеся білкою вже не перший рік, практично неможливо?

Відомий норвезький бізнес-консультант і коуч, автор книги «Тепер! Лови мить – це твоє все» (український переклад – «Моноліт», 2017) Ерік Бертран Ларссен нагадує: життя це те, що складається з мільйонів« зараз» і відбувається з вами саме сьогодні. Ларссен упевнений: за допомогою його книги читач навчиться отримувати задоволення від кожного моменту життя, в будь-яких умовах.


Спираючись на армійський досвід і маючи ступінь магістра в галузі бізнесу та економіки, він розробив власну філософію, яку назвав «методом Бертрана».

K.Fund Media наводить 5 справді важливих порад, які варто взяти з книги.

1

Жити треба вже сьогодні

Для людини дуже важливо якомога довше залишатися «тут і зараз», не відволікаючись на мрії про майбутнє і спогади, нехай навіть райдужні.

Ерік Бертран Ларссен
Ерік Бертран Ларссен. Kampanje

З життям сьогоднішнім днем Ларссен пов’язує й необхідність відпустити всі свої жалі про те, що вже сталося, і страхи, пов’язані з тим, що може бути.

Під час роботи над книгою автор провів цікавий експеримент, результати якого його здивували. Вирішивши простежити, скільки ж часу насправді він подумки приділяє своєму минулому і майбутньому, Ларссен завантажив нову заставку робочого столу на мобільний і дав собі установку щоразу запитувати себе «про що я думав за секунду до того, як побачив її?». Виявилося, що в своїх думках майбутньому й минулому він приділяє набагато більше часу, ніж теперішньому. Якщо у вас схожа ситуація, то є ризик незабаром пошкодувати про те, що ви нехтували своїми «моментами».

2

Запитуйте себе про свої почуття

Найкраще у світі запитання, вважає Ларссен, – «Що ви зараз відчуваєте?». І закликає якомога частіше ставити його собі, оскільки воно запускає механізм самоаналізу у вашій голові. І це дуже корисна звичка, адже щоб бути повноцінно присутніми в моменті життя, слід розуміти, що саме ти відчуваєш.

Бути тут і зараз: 5 книг від співзасновниці The Huffington Post Аріанни Гаффінґтон

Більш того, ставити це запитання варто не лише собі, а й близьким. Це дасть змогу уникнути багатьох непорозумінь і сварок, які виникають через нерозуміння того, що на серці у партнера або друга.

3

Стежте за пульсом

Цікава вправа – стежити за пульсом вранці. Для цього необхідно прокидатися, чи не підскакуючи, як ужалений, від дзвінка будильника, а спокійно рахувати удари, не думаючи про нескінченний потік важливих справ, який чекає на вас сьогодні, – 1, 2, 3, 4, 5…

Вправа з пульсом дозволяє переключитися в інший режим
Вправа з пульсом дозволяє переключитися в інший режим. alfa.lt

Під час ліку ви занурюєтеся в стан, схожий на медитацію, без сторонніх думок, адже рахувати, дивитися на годинник і думати про щось іще неможливо.

Що більша пауза між ударами і менше ударів на хвилину, то спокійніші ви. Вправу з пульсом можна повторювати не лише вранці, а й у ситуаціях, коли щось іде не так. Це дає змогу переключитися в інший режим і злегка змінює реальність.

4

Навчіться перемикатися з «робочого» на «домашній» режим

Багато коучів радять своїм підопічним навчитися залишати роботу на роботі – перемикати свідомість на порозі будинку. Однак мало хто з них пояснює, як саме це зробити.

Ларссен пропонує метод «чарівних сходинок», яким одного разу запропонував скористатися одному зі своїх клієнтів. Сходинки біля входу в будинок мали перетворювати його з ділової людини на сім’янина. Їх було лише три, і кожна мала свою функцію. Ставлячи ногу на першу сходинку, чоловік залишав усі свої робочі питання позаду. Друга сходинка – нейтральна зона, стоячи на ній не можна думати ні про що. Третя сходинка мала заповнювати голову думками про своїх домочадців.

Такими «сходинками-перемикачами» можна призначити і щось інше – вистачить трьох дерев або навіть кроків сходовим майданчиком.

5

Знайдіть свою оазу

Вашою оазою спокою може стати що завгодно – улюблене кафе, крісло біля книжкової полиці, імпровізований «городик» на балконі або навіть лавочка в парку. Головне – ніколи не приносьте туди роботу.

Ніколи не приносите роботу в свою оазу
Ніколи не приносите роботу в свою оазу. Shutterstock

Оаза – це місце, де ви можете не думати про справи, не поспішати і не нервувати, тут ви натискаєте на паузу. Такий прийом стимулює творчу активність, заспокоює і розширює поле зору.

Поділитися: